Kapela Madfinger křtí své třetí album Another Chapter v Lucerně

|
Kapela Madfinger křtí své třetí album Another Chapter v Lucerně

Česká kapela světové úrovně, skládající se z profesionálních hudebníků, kteří mají hudbu jako celoživotní lásku, a vytváří stylově pestrou hudbu pohybující se na pomezí soulu, popu, jazzu, rnb a funku. Kapela vznikla na půdě konzervatoře J.Ježka v roce 2001 a v jejím čele se vystřídalo několik frontmanů, např. Tomáš Beroun, či Markéta Foukalová. V roce 2009 do kapely příchází nový frontman a soulový zpěvák, Martin Svátek. Dnes kapela vystupuje jak v jazzových klubech, tak na českých a zahraničních festivalech. Více se o kapele a jejích členech dozvíte na madfinger.cz.

Deska vznikala průběžně v letech 2009 – 2011 ve vlastní produkci kapely, zejména však pod schopnýma a neúnavnýma rukama basisty Radima Genčeva, ve spolupráci s Lukášem Martinkem, Tomášem Kozelkou, Janem Tulenkem. Skladby se nahrávaly jak ve zkušebně skupiny, tak v profesionálních studiích: Studio Svárov, MHS - Jan Tulenko, Studio Dema, RG Home Studio. Postprodukčně ji pak ošetřil Radim Genčev (RG Home Studio), mix Lukáš Martinek a masteringu se ujal Matouš Godík. Autorsky se na této desce podílejí všichni členové kapely. Zásadním přínosem je zpěvák Martin Svátek, který svým výjimečným hlasem a výraznými písněmi spoluvytváří nový sound kapely Madfinger. Například titulní skladba "Another Chapter" nebo "Im Movin On". Dále zde naleznete smoothjazzové skladby z pera Viktora Jermana - "This Goes Out", "Still", hořko-sladkou baladu "Bitter Sweet" a singl "Stop It" od Radima Genčeva. O šlapající groovy a rytmické vzorce se postaral Ondřej Pomajsl. Dechový speciál, či aranž od Matouše Kobylky si můžete poslechnout například ve skladbách "Summer Jam Party" a "The Last Song". V neposlední řadě vás celým albem provází na klávesy Dawid Walter, a není tomu jinak ani ve skladbě "Try", kterou David přinesl se slovy 'pojďme si ji zkusit'. Dále se na desce spoluautorsky podíleli dechovými či smyčcovými aranžemi: Harmy - "I Am Wondering", "Another Chapter", "Are You Ready" a "You Remind Me". Jan Jirucha - "I'm movin on". Matěj Kroupa – "The Last Song "

Videopozvánka na křest:

Další žurnál

Mare vypustili novou skladbu

26. Červen 2018 14:05 |
Ikony norského UG black metalu Mare vypustili novou skladbu, Nightbound, z chystaného debutového alba Ebony Tower, které vyjde 23. srpna 218 na festivalu Beyond The Gates v Bergenu, kde kapela taktéž vystoupí. Album vyjde u Terratur Possessions.  
... Zobrazit celý článek

Rock for People 2018 - Večírek pro nedočkavé

13. Červen 2018 15:32 |
Ahoj přijdou ti nadupané tři dny festivalu málo? Neboj, nám taky. Proto i letos přidáváme den navíc! Na úterý 3. července jsme připravili pro ty z vás, kteří už se nebudou moci dočkat, parádní zahřívací hudební jízdu.
... Zobrazit celý článek

Americký sludge Crowbar v červenci na Sedmičce!

8. Červen 2018 15:02 |
CROWBAR (USA) + SCAVENGERS (USA) 3. 7. 2018 - Klub 007 Strahov, Praha www.obscure.cz Sludge/hardcorová legenda Crowbar se po delší době vrací do Prahy! Nezaměnitelný valivý sound podladěných kytar, který už téměř tři dekády kočíruje frontman Kirk Windstein, míří na Sedmičku!
... Zobrazit celý článek

PROTEST THE HERO ruší celé turné

7. Červen 2018 09:33 |
PROTEST THE HERO jsou nuceni zrušit turné. Vy, kteří jste využili předprodeje, obraťte se prosím tam, kde jste lístky zakoupili. Držitelům našich e-ticketů budou peníze vráceny automaticky. V případě nejasností, pište prosím sem: filip@obscure.cz Vyjádření kapely ke zrušení turné:
... Zobrazit celý článek