Anti-Flag na Mighty Sounds 2011!

|
Anti-Flag na Mighty Sounds 2011!

Je nám ctí oznámit, že jedním z headlinerů Mighty Sounds v roce 2011 bude americká punková kapela Anti-flag!

Anti – Flag se zformovali v roce 1988 v Pittsburghu v Pensylvánii. Kapelu společně založili kytarista a zpěvák Justin Sane a bubeník Pat Thetic. V prvních letech se v kapele vystřídalo nemalé množství basistů a kytaristů a v tomto období odehrála pouze jeden koncert.

Znovu se Anti – Flag zformovali až v roce 1993 a o tři roky později debutovali s albem Die For The Government na sanfranciském nezávislém labelu New Red Archives. V roce 1998, tedy dva roky po vydání prvotiny, Anti –Flag vydávají své v pořadí druhé album s názvem System Doesn’t Work For You. Album obsahovalo devět písniček z roku 1996, split album North America Sucks a deset zbrusu nových dosud nevydaných pecek. Anti –Flag se rozhodli vydat si album sami a pro tuto příležitost si založili vlastní label A-F Records.

V roce 1999 Anti – Flag nahrávají třetí album A New Kind Of Army, které vydává A-F records ve spolupráci Go- Kart records. Třetí album se hodně zaměřilo na nešvary západní společnosti, které také bohatě kritizuje. V roce 2000 Anti –Flag odjeli legendární Vans Warped Tour na kterém se setakli s Fat Mikem, zpěvákem a vlastníkem vydavatelství Fat Wreck Chords. Toto setkání vedlo k vydání dalších dvou alb (Underground Network a The Terror State) právě na Fat Wracku.

V roce 2005 kapela podepsala kontrakt s major labelem RCA pod kterým vydala další dvě alba: For Blood and Empire (2006) a The Bright Lights of America (2008). Vstup pod hlavičku major labelu způsobil nemalý rozruch kolem kapely, ale Anti – Flag si jej patřičně obhájili a jak je vidět, svoji tvář rozhodně neztratili.

V roce 2009 vydali sedmou, zatím poslední desku s názvem The People or the Gun, se kterou se vrátli zpátky k nezávislému vydávání a tentokrát k losangelskému vydavatelství SideOneDummy Records, pod jehož hlavičkou vydávají například i The Casualties, The Gaslight Anthem, The Sounds nebo Big D And The Kids Table.

Anti – Flag za léta existence tvář neztratili, jejich hudba je energická, ostrá a přesto melodická a podmanivá. Jejich texty jsou úderné, kritické a ostré jako břitva. Se svou hudbou i ideály objeli půlku světa od Latinské Ameriky přes Japonsko, Rusko, Litvu, Lotyšsko a celou Evropu. Anti – Flag se kromě hudebního působení věnují širokému spektru politických aktivit. Tahle kapela není velkohubá, je opravdu aktivní a i mimo pódia věnuje svoji energii a peníze do všemožných aktivit od lidských práv až po stavění škol v Africe. Jsme rádi, že právě Anti – Flag zahrají tento rok na Mighty Sounds!

Photobucketwww.anti-flag.com/

www.myspace.com/antiflag

Další žurnál

Rock for People 2018 - Večírek pro nedočkavé

13. Červen 2018 15:32 |
Ahoj přijdou ti nadupané tři dny festivalu málo? Neboj, nám taky. Proto i letos přidáváme den navíc! Na úterý 3. července jsme připravili pro ty z vás, kteří už se nebudou moci dočkat, parádní zahřívací hudební jízdu.
... Zobrazit celý článek

Americký sludge Crowbar v červenci na Sedmičce!

8. Červen 2018 15:02 |
CROWBAR (USA) + SCAVENGERS (USA) 3. 7. 2018 - Klub 007 Strahov, Praha www.obscure.cz Sludge/hardcorová legenda Crowbar se po delší době vrací do Prahy! Nezaměnitelný valivý sound podladěných kytar, který už téměř tři dekády kočíruje frontman Kirk Windstein, míří na Sedmičku!
... Zobrazit celý článek

PROTEST THE HERO ruší celé turné

7. Červen 2018 09:33 |
PROTEST THE HERO jsou nuceni zrušit turné. Vy, kteří jste využili předprodeje, obraťte se prosím tam, kde jste lístky zakoupili. Držitelům našich e-ticketů budou peníze vráceny automaticky. V případě nejasností, pište prosím sem: filip@obscure.cz Vyjádření kapely ke zrušení turné:
... Zobrazit celý článek

Dead Cross - remix

4. Červen 2018 14:00 |
Poslechněte si remix skladby Shillelagh (Panicker Remix) z eponymního EP kalifornských Dead Cross.
... Zobrazit celý článek