"Nechceme vydávat alba, která budou znít stejně," říkají Four Year Strong

|
"Nechceme vydávat alba, která budou znít stejně," říkají Four Year Strong

Američtí Four Year Strong jsou nyní na svém zatím největším turné, na kterém dělají support velikánům Bad Religion a Rise Against. Možná vás napadne, že se FYS, kteří bývají označovaní za easy - core kapelu, k těmto kapelám moc nehodí. Ve svém nejnovějším rozhovoru, který byl zveřejněn na serveru propertyofzack.com, kapela objasňuje nejen účast na svém právě probíhajícím turné, ale také nedávný odchod klávesáka Joshe, nebo nahrávání nového materiálu.

"Nahrávání nového materiálu je kompletně odlišné od toho, jak jsme to dělali dříve. Od debutu "Rise Or Die Trying" jsme vždycky nejdřív nahráli jenom hudbu a až potom k ní vymýšleli texty. Teď to děláme opačně, píšeme společně všechny texty i hudbu, abychom měli pocit, že to všechno sedí", tak se kapela vyjádřila ke způsobu, jakým vzniká, a zřejmě ještě pár měsíců bude vznikat, nový materiál Four Year Strong.

Skupina také v rozhovoru říká, že si nemyslí, že nové album vzniká příliš brzy (jejich poslední počin, tedy album "Enemy Of The World", je staré jen něco málo přes rok), jednoduše proto, že jejich debut "Rise Or Die Trying" byl vydán tři roky před "Enemy", a kapela již nechce dělat takhle velké přestávky.

Nový materiál také prý překonává všechna očekávání členů kapely a již teď je jasné, že je album "Enemy Of The World" posunulo o kus dál. "Snažíme se být více vážnou rockovou kapelou a nezapadnout tak do odpadu v rámci jednoho žánru, obzvláště dnes, kdy každý hledá škatulky, do kterých by kapelu zařadil. Předchozí dvě alba vznikala v létě, ale první půlka naší novinky naopak v zimě, takže padal sníh a byla mrazivá zima a myslím si, že se to odráží v těch nových písních. Takže první půlka je zimní, ale druhou budeme natáčet v létě, takže si myslím, že to bude perfektně vyvážené."

Skupina tedy nahrávání dokončí letos v létě a doufá, že nové album bude venku někdy na podzim.

Four Year Strong také přiznávají, že bylo zpočátku těžké si zvyknout na to, že už s nimi není jejich klávesák Josh, který se s kapelou nedávno rozešel, ale nyní už je to v pořádku a kapela je ráda, jak se nakonec vše vyřešilo.

Nám nezbývá, než si ještě pár měsíců počkat, ale já osobně si myslím, že se máme rozhodně na co těšit, jak nám tahle kapela z městečka Worchester už několik let dokazuje.

Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

A na závěr něco pro nedočkavce - Four Year Strong již na svém aktuálním turné hrají jednu z nových písní. Jmenuje se "Falling On You".

Další žurnál

Rock for People 2018 - Večírek pro nedočkavé

13. Červen 2018 15:32 |
Ahoj přijdou ti nadupané tři dny festivalu málo? Neboj, nám taky. Proto i letos přidáváme den navíc! Na úterý 3. července jsme připravili pro ty z vás, kteří už se nebudou moci dočkat, parádní zahřívací hudební jízdu.
... Zobrazit celý článek

Americký sludge Crowbar v červenci na Sedmičce!

8. Červen 2018 15:02 |
CROWBAR (USA) + SCAVENGERS (USA) 3. 7. 2018 - Klub 007 Strahov, Praha www.obscure.cz Sludge/hardcorová legenda Crowbar se po delší době vrací do Prahy! Nezaměnitelný valivý sound podladěných kytar, který už téměř tři dekády kočíruje frontman Kirk Windstein, míří na Sedmičku!
... Zobrazit celý článek

PROTEST THE HERO ruší celé turné

7. Červen 2018 09:33 |
PROTEST THE HERO jsou nuceni zrušit turné. Vy, kteří jste využili předprodeje, obraťte se prosím tam, kde jste lístky zakoupili. Držitelům našich e-ticketů budou peníze vráceny automaticky. V případě nejasností, pište prosím sem: filip@obscure.cz Vyjádření kapely ke zrušení turné:
... Zobrazit celý článek

Dead Cross - remix

4. Červen 2018 14:00 |
Poslechněte si remix skladby Shillelagh (Panicker Remix) z eponymního EP kalifornských Dead Cross.
... Zobrazit celý článek