Festival Cigistock se letos neuskuteční

Festival Cigistock se letos neuskuteční

Festival mladé kultury CIGISTOCK, který byl po osm let plzeňským symbolem pro mladé umělce, se v roce 2011 neuskuteční. Vedení festivalu k tomu vedou především personální a finanční důvody.  Roční přestávka však neznamená konec akce, fanoušci CIGISTOCKU a mladé umělecké generace se například setkají na konci prosince v Divadle pod Lampou.


„Vzhledem k našemu časovému vytížení a zároveň k omezeným financím festivalového rozpočtu není v našich silách letošní ročník uspořádat,“ říká současný šéf projektu Mikoláš Choura, který ovšem nevylučuje ročník 2012. „Absence letošního ročníku rozhodně neznamená okamžitý zánik festivalu. Rádi bychom příští rok uspořádali několik menších akcí a na letošní prosinec plánujeme tradiční CIGISTOCK pod Lampou,“ dodává Choura.

 

Podle původního organizátora projektu Jana Zápotockého se ukázalo, že najít nové vedení festivalu je poměrně složité. „Příprava akce je několikaměsíční úkol, který musíte skloubit s dalšími povinnostmi typu školy či zaměstnání. Festival byl navíc vždy postaven na dobrovolnické bázi, tj. bez nároku na jakoukoli odměnu. Pokud k tomu přidáte požadavky na technické a manažerské schopnosti a odpovědnost, kterou za akci nesete, nejsou to právě nadějné vyhlídky,“ uvádí Zápotocký.

 

Festival vznikl v roce 2003 a během osmi ročníků se díky specifické dramaturgii a výrazné grafické podobě zapsal mezi mladou generací jako jeden z nejoriginálnějších festivalů, které se v Plzni konaly. Nejvýraznější byl festival CIGISTOCK v roce 2009, kdy ve dvou týdnech nabídl to nejlepší ze současné mladé generace. Nejviditelnější byla patrně kontroverzní výstava mladého umění ve skladových kontejnerech na náměstí Republiky, která rozpoutala vlnu vášnivých debat napříč generacemi. Za 12 dnů ji zhlédlo na 2 tisíce lidí.

 

Festival byl dlouhodobě podporován především Nadací Vodafone ČR, městem Plzní, Plzeňským krajem, Nadací 700 let města Plzně a Nadačním fondem pro kulturní aktivity občanů města Plzně.

Další žurnál

Rock for People 2018 - Večírek pro nedočkavé

13. Červen 2018 15:32 |
Ahoj přijdou ti nadupané tři dny festivalu málo? Neboj, nám taky. Proto i letos přidáváme den navíc! Na úterý 3. července jsme připravili pro ty z vás, kteří už se nebudou moci dočkat, parádní zahřívací hudební jízdu.
... Zobrazit celý článek

Americký sludge Crowbar v červenci na Sedmičce!

8. Červen 2018 15:02 |
CROWBAR (USA) + SCAVENGERS (USA) 3. 7. 2018 - Klub 007 Strahov, Praha www.obscure.cz Sludge/hardcorová legenda Crowbar se po delší době vrací do Prahy! Nezaměnitelný valivý sound podladěných kytar, který už téměř tři dekády kočíruje frontman Kirk Windstein, míří na Sedmičku!
... Zobrazit celý článek

PROTEST THE HERO ruší celé turné

7. Červen 2018 09:33 |
PROTEST THE HERO jsou nuceni zrušit turné. Vy, kteří jste využili předprodeje, obraťte se prosím tam, kde jste lístky zakoupili. Držitelům našich e-ticketů budou peníze vráceny automaticky. V případě nejasností, pište prosím sem: filip@obscure.cz Vyjádření kapely ke zrušení turné:
... Zobrazit celý článek

Dead Cross - remix

4. Červen 2018 14:00 |
Poslechněte si remix skladby Shillelagh (Panicker Remix) z eponymního EP kalifornských Dead Cross.
... Zobrazit celý článek