Švédská rocková kapela Royal Republic zamíří v říjnu na strahovskou Sedmičku

Švédská rocková kapela Royal Republic zamíří v říjnu na strahovskou Sedmičku

Label s názvem On Fire Records s hrdostí oznamuje, že získal pod svá křídla vpravdě královskou kapelu - Royal Republic z Malmö ve Švédsku, kteří hrají pěkně nahlas, hrají funky a jsou už na pochodu se svým debutovým albem “We Are The Royal”! Některé kapely potřebují trochu času, aby je rockové publikum zaznamenalo. Royal Republic jsou pravým opakem - vykopli dveře s náramným rachotem a tady jsou!

Royal Republic šíří svou slávu rychlostí světelného paprsku po celém Švédsku díky své výbušné energii, neodolatelnému šarmu a arsenálu skladeb, které míří na vaše hlavy jako rakety. Jejich skvělé koncerty a britpopový, punkem a funkem ovlivněný repertoár má schopnost dobýt zbytek světa.

Royal Republic vznikli v roce 2007 a jejich sound zapůsobil jak vítané osvěžení - hráli skvěle a trochu jinak - reakce na jejich debutový singl “All Because Of You” ze září 2009 byly víc než vynikající. Rozeklané kytarové šlehy a bodance s rachotícím zvukem valící se basové kytary podtržené přesnými údery bicích a ihned rozpoznatelným zpěvem frontmana Adam Grahna namíchaly bezchybnou směs jedinečné über-fucking-coolness v podání Royal Republic .

“Krátce po založení začalo jít pěkně do tuhýho”, vzpomíná Grahn.  „Po druhé nebo třetí zkoušce bylo všem jasný, že máme s Royal Republic velký plány. Bylo to tak nový a vzrušující - jako když poprvé šáhneš svý holce na kozy!" Nebylo tedy žádným překvapením, že producent Anders Hallbäck rychle loni v listopadu svolal “Královskou" rodinu do studia Beach House Studio s králem mixu Stefanem Glaumannem (Rammstein, Clawfinger, Apocalyptica...) a připravil rozbušku třaskavého materiálu alba “We Are The Royal”.

Royal Republic svými masivními písničkami znovu definují hranice švédské hudby, a jak napovídá název alba, činí tak s patřičným humorem. Stačí si poslechnout černý humor písniček “Tommy Gun” nebo “Underwear” a je všem hned jasné, že se Royal Republic příliš vážně neberou.

“Samozřejmě se neberem vážně. S peckama jako ‘Underwear’ nebo ‘Good To Be Bad’ doufám, že lidi pochopěj naši ironii a nebudou nás pokládat za primadony s tuhou prdelí. Nejsme rockový hvězdy, ale používáme všechny ty stereotypy a klišé rocku - děláme si z toho prdel, to je jasný. Ale muziku, skládání a hraní milujeme."

Royal Republic získávaly zkušenosti na samostatných koncertech i jako předkapela CKY nebo Biffy Clyro. Hudebními vzory kapely jsou mnozí zpěváci i skupiny - jejich seznam je velmi rozmanitý. Začíná to Hives nebo Danko Jonesem a pokračuje přes Metallicu nebo Boba Dylana, Norah Jones a dokonce filmovou hudbu a klasiku. A přidejte špetku toho nejčernějšího black metalu!

Royal Republic popisují svou rock´n´rollovou misi takto: “Chceme udělat lidi šťastnejma, připravenejma na pořádnej mejdan a taky trošku nadrženejma.." Vítejte v Royal Republic of Rock ‘n’ Roll!

Kapela hraje v sestavě:

Adam Grahn – Zpěv
Hannes Irengård – Kytara
Jonas Almén - Basová kytara
Per Andreasson - Bicí

Tyhle našlápnutý švédy můžete zažít 10.10. v klubu 007 na pražském Strahově od 20:00.

Vstupenky za 200,- Kč + poplatky budou k zakoupení v síti Ticketpro. Na místě v den koncertu za 250,- Kč.

Více info na:

www.royalrepublicband.com
www.myspace.com/royalrepublicsweden
www.klub007strahov.cz
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Další žurnál

Rock for People 2018 - Večírek pro nedočkavé

13. Červen 2018 15:32 |
Ahoj přijdou ti nadupané tři dny festivalu málo? Neboj, nám taky. Proto i letos přidáváme den navíc! Na úterý 3. července jsme připravili pro ty z vás, kteří už se nebudou moci dočkat, parádní zahřívací hudební jízdu.
... Zobrazit celý článek

Americký sludge Crowbar v červenci na Sedmičce!

8. Červen 2018 15:02 |
CROWBAR (USA) + SCAVENGERS (USA) 3. 7. 2018 - Klub 007 Strahov, Praha www.obscure.cz Sludge/hardcorová legenda Crowbar se po delší době vrací do Prahy! Nezaměnitelný valivý sound podladěných kytar, který už téměř tři dekády kočíruje frontman Kirk Windstein, míří na Sedmičku!
... Zobrazit celý článek

PROTEST THE HERO ruší celé turné

7. Červen 2018 09:33 |
PROTEST THE HERO jsou nuceni zrušit turné. Vy, kteří jste využili předprodeje, obraťte se prosím tam, kde jste lístky zakoupili. Držitelům našich e-ticketů budou peníze vráceny automaticky. V případě nejasností, pište prosím sem: filip@obscure.cz Vyjádření kapely ke zrušení turné:
... Zobrazit celý článek

Dead Cross - remix

4. Červen 2018 14:00 |
Poslechněte si remix skladby Shillelagh (Panicker Remix) z eponymního EP kalifornských Dead Cross.
... Zobrazit celý článek