Habrovka – festival, který jako by se konal u vás na zahradě

Habrovka – festival, který jako by se konal u vás na zahradě

Festival Habrovka (3. a 4. června 2011), jenž se letos koná už po deváté, vznikl z nadšení a chuti několika ještě málem náctiletých v prostorách zahrady u Svatého Františka, co by kamenem dohodil (ale nezkoušejte to) od metra Budějovická (do areálu vás dovedou od metra šipky) a přestože má rok co rok více návštěvníků, zachovává si původní náladu – není to příležitost vydělat, ale pobavit se. Žádné gorily u vstupu, nedůtkliví organizátoři, teplé pivo a studené párky, umělohmotné občerstvení a zapařené bagety, žádné přemrštěné ceny za vstupné (jeden by řekl, že vzhledem k obsazení festivalu, jež se nikdy neopakuje a vždy je famózní – ostatně – k tomu níže – jsou ceny vstupného spíše nedomrštěné).


Habrovka je všechno (nebo skoro všechno), jen ne monotónní. Uslyšíte ledacos, od jazzu po punk, a ještě budete překvapeni, jak se všechny žánry a nálady doplňují. Za 160 korun na jeden den, nebo 250 na oba dva, vám totiž zahraje znovuzrozená Vltava, z čerstvě dokončené desky bude hrát Robert Křesťan a Druhá tráva (vzhledem k tomu, že deska vyjde 1.6., budete mít možná první příležitost si ji nechat od kapely podepsat!), Zuzana Lapčíková představí svou fúzi (nikoli fúsy!) jazzu a moravského folkloru, a k tanci či potácení zaburácí Ahmed má hlad.
Sobotní hudební program, v souladu s přavděpodobným nedospáním a zažitím pátečních dojmů zahájí zemité blues v podání Beňa a Ptaczek, po nich – jak tradice žádá – další zahraniční hosté, kanadští jazzmani Tall Brothers, v podvečer k dloužícím stínům (splínům) zahraje Phil Shoenfelt & Southern Cross. Oba večery zakončíme v sále – v pátek s The Navigators a v sobotu vás dorazí punkový První hoře. Tolik božská Euterpé, múza akustických vln a křepčící Terpsichoré.


Habrovka již tradičně zapřáhne i další múzy, zejména se zapotí Thalie, neboť Habrovka není jen festivalem hudby, nýbrž všech estetických požitků. Nebudou tedy chybět divadla: Divadlo SemTamFór, Anna Polívková a Anička a Letadýlko. Pro drobotinu se chystá v sobotu dopoledne program z části divadelní, z části soutěžní a umělecký (a zmrzliny bude dostatek!). Pro statickou potěchu oka opět představíme nejrůznější výtvarné počiny. Habrovka také poskytuje prostor řadě charitativních a nevládních organizací, svůj stánek s workshopem zde letos bude mít Bohnická léčebna, Středisko pro ranou péči, Siriri – organizace usilující umožnit Africe „postavit se na vlastní nohy“, své výtvory budou nabízet různí umělcové a umělkyně. Koupě srpnového počasí od řecké vlády je prozatím v jednání. Občerstvení bude hojné (nově na festivalu pivo Kácov), všelijaké grilované, nakládané, pečené a vařené lahůdky.
Lepší způsob, jak v Praze začít léto, určitě nenajdete!

Další žurnál

Rock for People 2018 - Večírek pro nedočkavé

13. Červen 2018 15:32 |
Ahoj přijdou ti nadupané tři dny festivalu málo? Neboj, nám taky. Proto i letos přidáváme den navíc! Na úterý 3. července jsme připravili pro ty z vás, kteří už se nebudou moci dočkat, parádní zahřívací hudební jízdu.
... Zobrazit celý článek

Americký sludge Crowbar v červenci na Sedmičce!

8. Červen 2018 15:02 |
CROWBAR (USA) + SCAVENGERS (USA) 3. 7. 2018 - Klub 007 Strahov, Praha www.obscure.cz Sludge/hardcorová legenda Crowbar se po delší době vrací do Prahy! Nezaměnitelný valivý sound podladěných kytar, který už téměř tři dekády kočíruje frontman Kirk Windstein, míří na Sedmičku!
... Zobrazit celý článek

PROTEST THE HERO ruší celé turné

7. Červen 2018 09:33 |
PROTEST THE HERO jsou nuceni zrušit turné. Vy, kteří jste využili předprodeje, obraťte se prosím tam, kde jste lístky zakoupili. Držitelům našich e-ticketů budou peníze vráceny automaticky. V případě nejasností, pište prosím sem: filip@obscure.cz Vyjádření kapely ke zrušení turné:
... Zobrazit celý článek

Dead Cross - remix

4. Červen 2018 14:00 |
Poslechněte si remix skladby Shillelagh (Panicker Remix) z eponymního EP kalifornských Dead Cross.
... Zobrazit celý článek