Taliesyn v rámci svého tour poprvé navštíví Jesenici u Rakovníka

|

Již několik měsíců uběhlo od vydání alba Zvesela!, kterým na sebe výrazně upozornila přažská hudební formace Taliesyn. Signifikantní esence folkové hudby, rocku, world music, jazzu, ale i angloamerického písničkářství, ostrovních balad či českomoravského folklóru strhla na svou stranu řady fanoušků po celé České republice. Nyní kapela poprvé zahraje v Jesenici u Rakovníka. Koncert se odehraje 10. června v klubu Truhlárna. O tom, že tentokrát se do Jesenice přijede podívat hudební těleso evropského měřítka svědčí i to, že si Taliesyn jako účinkující vybral i vídeňský festival Montmartre.

Čtvrtého září vystoupí skupina jako hlavní hvězda finálového dne festivalu Montmartre – Kunst im Park. Sedmý ročník populárního největšího multikulturního festivalu ve Vídni, který každoročně navštíví na šedesát tisíc příchozích, tak poprvé v pozici headlinera přivítá českou skupinu. „Hudba této kapely je něco, na co spousta lidí čekala. Dlouhou jsem tak výbornou muziku neslyšel a jsem opravdu velmi šťastný, že Taliesyn budeme moci letos přivítat na Montmartru.“ dodává dramaturg festivalu Erich Porsch.  O den později  Taliesyn zahrají ve slavném Tunnel Clubu v centru Vídně. Kapela tak uzavře speciální rakouské tour, jemuž bude ještě předcházet festivalová sezóna v České republice. Během té skupina navštíví např.  Lovosický Žafest nebo věhlasný multikulturní festival Colours of Ostrava.

V rámci tour k nové desce se tak i Jesenice u Rakovníka může těšit na zcela mimořádný koncert kapely, jejíž členové působí po boku interpretů jako Marie Rottrová, Roman Dragoun nebo v kapelách Neřež, Bran či Irish Dew.

Další žurnál

Rock for People 2018 - Večírek pro nedočkavé

13. Červen 2018 15:32 |
Ahoj přijdou ti nadupané tři dny festivalu málo? Neboj, nám taky. Proto i letos přidáváme den navíc! Na úterý 3. července jsme připravili pro ty z vás, kteří už se nebudou moci dočkat, parádní zahřívací hudební jízdu.
... Zobrazit celý článek

Americký sludge Crowbar v červenci na Sedmičce!

8. Červen 2018 15:02 |
CROWBAR (USA) + SCAVENGERS (USA) 3. 7. 2018 - Klub 007 Strahov, Praha www.obscure.cz Sludge/hardcorová legenda Crowbar se po delší době vrací do Prahy! Nezaměnitelný valivý sound podladěných kytar, který už téměř tři dekády kočíruje frontman Kirk Windstein, míří na Sedmičku!
... Zobrazit celý článek

PROTEST THE HERO ruší celé turné

7. Červen 2018 09:33 |
PROTEST THE HERO jsou nuceni zrušit turné. Vy, kteří jste využili předprodeje, obraťte se prosím tam, kde jste lístky zakoupili. Držitelům našich e-ticketů budou peníze vráceny automaticky. V případě nejasností, pište prosím sem: filip@obscure.cz Vyjádření kapely ke zrušení turné:
... Zobrazit celý článek

Dead Cross - remix

4. Červen 2018 14:00 |
Poslechněte si remix skladby Shillelagh (Panicker Remix) z eponymního EP kalifornských Dead Cross.
... Zobrazit celý článek