Na slovenském Grape festivalu bude i letos zajímavá hudební úroda: Interpol, Hurts, The Wombats, Marina & The Diamonds, The Sounds nebo The Qemists.

Na slovenském Grape festivalu bude i letos zajímavá hudební úroda: Interpol, Hurts, The Wombats, Marina & The Diamonds, The Sounds nebo The Qemists.

Nováček mezi slovenskými festivaly, který  v minulém roce debutoval s jmény jako Royksopp, The Subways nebo Paraov Stelar a hned napoprvé si dokázal získat přízeň množství fanoušků, připravil své druhé pokračování.


Organizátoři nezaháleli ani letos a k velmi kvalitně obsazené domácí scéně, přidali i výběr toho nejlepšího z české alternativy a  doplnily je zvučnými jmény ze zahraničí. Na koho se tedy můžeme těšit, když dorazíme na letiště do Piešťan mimo jiné, vzdálených od českých hranic  přibližně 60 kilometrů?


Bezesporu největším tahákem budou američtí post punkeři Interpol, kteří na Slovensku, ale ani v Čechách doposud nehráli a také vycházejíci synthpopové hvězdy Hurts.  Obě  kapely v pátečním programu na hlavní scéně ještě doplní švédští rockeři The Sounds.  Nezaostane ani druhá scéna, kde budou headlinerem drum´n basoví The Qemists, kteří dorazí v plné koncertní sestavě.
Sobotní program se bude nést ve znamení „nové“ generace, letiště roztancují liverpoolští kluci The Wombats, všechny uchvátí  svým čarovným hlasem krásná Marina & The Diamonds a vše završí mnohonárodnostní taneční seskupení z „českými kořeny“ Noise Of Human Art (N.O.H.A.).


Na druhý festivalový den připravili organizátoři i jedno malé překvapení v podobě  irské elektro-jazzové formace Kormac´s Big Band, která se na podiu představí až v jedenáctičlenné sestavě.
A co naše kapely? Bude jich na Grejpu (tento název již zlidověl) víc než dost a dá se s nadsázkou říct, že festival se stává „československým“. V seznamu jsou: Midi Lidi, United Flavour, DVA, Kazety, Luno, Sunflower Caravan, Cartonnage, I Like You Hysteric, The Roads nebo Niceland. Pochopitelně největší zastoupení má domácí scéna, vzpomeňme například skupiny Para, Puding Pani Elvisovej, Hex, Billy Barman, Talkshow, Longital, či vychytané dídžeje B-Complexa a L Plusa.


Celý program se bude odehrávat až na čtyřech scénách,  tři z nich budou fungovat až do rána nasledujícího dne, nebudou chybět ani divadelní soubory, mladí výtvarníci a opět se připravuje také handmade zóna, kde si budete moci udělat i vlastní památku na festival.


Jelikož kompletní program v tomhle článku nelze vyjmenovat, nejlepší bude stavit se 12.-13. srpna na  letišti v Piešťanech a prožít pár příjemných dní se sympatickými lidmi a dobrou muzikou . Za 29 euro? No nekup to!

Více info na www.grapefestival.sk

Další žurnál

Rock for People 2018 - Večírek pro nedočkavé

13. Červen 2018 15:32 |
Ahoj přijdou ti nadupané tři dny festivalu málo? Neboj, nám taky. Proto i letos přidáváme den navíc! Na úterý 3. července jsme připravili pro ty z vás, kteří už se nebudou moci dočkat, parádní zahřívací hudební jízdu.
... Zobrazit celý článek

Americký sludge Crowbar v červenci na Sedmičce!

8. Červen 2018 15:02 |
CROWBAR (USA) + SCAVENGERS (USA) 3. 7. 2018 - Klub 007 Strahov, Praha www.obscure.cz Sludge/hardcorová legenda Crowbar se po delší době vrací do Prahy! Nezaměnitelný valivý sound podladěných kytar, který už téměř tři dekády kočíruje frontman Kirk Windstein, míří na Sedmičku!
... Zobrazit celý článek

PROTEST THE HERO ruší celé turné

7. Červen 2018 09:33 |
PROTEST THE HERO jsou nuceni zrušit turné. Vy, kteří jste využili předprodeje, obraťte se prosím tam, kde jste lístky zakoupili. Držitelům našich e-ticketů budou peníze vráceny automaticky. V případě nejasností, pište prosím sem: filip@obscure.cz Vyjádření kapely ke zrušení turné:
... Zobrazit celý článek

Dead Cross - remix

4. Červen 2018 14:00 |
Poslechněte si remix skladby Shillelagh (Panicker Remix) z eponymního EP kalifornských Dead Cross.
... Zobrazit celý článek