Metronomy v prosinci přijedou do Prahy se svým posledním albem

Metronomy v prosinci přijedou do Prahy se svým posledním albem

Tisková zpráva D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar

Pokud od Metronomy očekáváte stejnou digitální melancholii jako na jejich všeobecně uznávaném albu Nights Out, tak vás očekává šok. Ale příjemný! The English Riviera je třetí album Metronomy a po Nights Out druhé na Because Music – je to nadupané a suverénní pop album,skvělá deska plná loudavých funkových písniček k západu slunce, která vynese Metronomy ještě dál, než se dosud dostali.

 

Skvostná pecka  ‘Everything Goes My Way’, s hlasem Roxanne Clifford z Veronica Falls je pravou letní klasikou. Varhany, které prostupují ‘The Look’ se vám vypálí do hlavy navždycky.A vemte jed na to, že tahle deska je spolehlivě tanečnější než její předchůdkyně.

 

Nové album bylo nahráváno v přestavěné garáži ve Wappingu ve východním Londýně." Nahráli jsme to ve studiu Smokehouse,kterýmu šéfuje taková stará škola, chlápek, co furt mluví o the Faces a Led Zeppelin,” říká Joseph Mount, mozek Metronomy, skladatel, zpěvák, kytarista a klávesista. "Příště to možná bude LA, ale pro tentokrát to je Wapping.”

 

Pokud Nights Out vyzařovalo pocit přesování se z party na party ve čtyři ráno s chemikáliemi v krvi, The English Riviera pluje po klidných vodách letních dní. A jestli slyšíte klasické sedmdesátky jako Fleetwood Mac, Steely Dan a  Stevie Wonder, jste na správné adrese. A přestože Mount v současnosti pendluje mezi Londýnem a Paříží, album se zrodilo na místě, kde před desetiletím začínal - v Devonu v Anglii.

 

Mount si vzpomíná, jak kdysi v Devonu ladil regionální stanice rádia a jak se zhrozil, když slyšel  ‘American Pie’ od Don McLeana a ‘Dreams’ od Fleetwood Mac. “Měl jsem vždycky stejnou reakci. Když jsem slyšel ‘Dreams’, říkal jsem si Kurva, tuhle písničku nenávidím. Nevím proč, ale nesnášim to."

V průběhu let se jeho názor změnil “ Před pár lety jsem si koupil  Rumours a když jsem slyšel Dreams, Tak jsem si pomyslel Bože, tak to je naprosto úžasný.

Bylo to v mým podvědomí a já najednou věděl, že Fleetwood Mac jsou skvělý a není zač se stydět. Bejt tak napumpovanej kokainem a dělat přitom tyhle nádherný věci, který jsou chytlavý, to na mě dělá fakt velkej dojem"

 

Metronomy vznikli v Totnes v Devonu po mnoha letech Mountova bubnování v různých kapelách ve škole. Ujel na Björk a Aphexovi, zamknul se v ložnici a  začal nahrávat na svém computeru. Přestěhoval se do Brightonu a v roce 2006 vydal svůj debut Pip Paine’ (Pay The £5000 You Owe). Když ho Erol Alkan pozval, ať vystoupí v jeho klubu, Mount si k tomu přizval Oscara Cashe a Gabriela Stebbinga.

 

Mount píše a skládá všechny písničky, ale naživo jsou Metronomy kvartet. Kapelu opustil Stebbing, takže Mount doplnil Metronomy o Annu Prior a Gbenga Adelekana na bicí a basu. On a Oscar tvoří jádro. " Trvalo to sice nějakou dobu, ale teď nepoužíváme žádné přednahrané pásky nebo něco takového, hrajeme všechno naživo a o to větší to je show!"


Koncert Metronomy v Praze se uskuteční 5.12. v Lucerna Music Baru. Klub bude otevřen od 20:00.

Vstupenky za 400,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně LMB bez poplatku, v den koncertu pak za 500,- Kč.

Více info na:

www.metronomy.co.uk

www.myspace.com/metronomy

www.musicbar.cz

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

Další žurnál

Rapper Scarlxrd se poprvé představí v České republice

Rapper Scarlxrd se poprvé představí v České republice

21. Duben 2018 14:31 |
Scarlxrd aka Maz, vlastním jménem Marius Listhrop je britský rapper, patřící k nové vlně mladých rapperů, jejichž tvorba se vyznačuje velmi agresivním beatem a emotivními texty, plnými hněvu a zoufalství. Přidáme-li k tomu Scarlxrdův charakteristický řev na hranici screama nebo časté střídání tempa, vznikne naprosto jedinečný hudební zážitek. Není divu, že nedílnou součástí jeho koncertů je stage diving a mosh pit, jaký známe spíše z koncertů metalcorových kapel.
... Zobrazit celý článek

Floex a Tom Hodge vydávají singl ze společného alba, oslavují příběhy obyčejného člověka

20. Duben 2018 14:23 |
Tomáš Dvořák (Floex) vykročil k dalšímu stádiu své tvorby a společně s britským producentem Tomem Hodgem připravil unikátní konceptuální album balancující na pomezí soudobé vážné hudby a elektroniky. Desku A Portrait Of John Doe ohlašuje pilotní singl Wednesday (Is The New Friday), který vychází společně s remixem od skotské kapely Hidden Orchestra. Vydání alba u prestižního britského labelu Mercury KX (Decca Classics/Universal) je naplánováno na červen.
... Zobrazit celý článek

Animals As Leaders vydávají živák

19. Duben 2018 14:44 |
Washingtonská djentová kapela Animals As Leaders vydává živé album s jednoduchým názvem "Live 2017",které vzniklo během jejich turné po USA.  Předobjednávky zde:
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - UPDATE KAPEL, KTERÉ OKOŘENÍ SESTAVU: LAIBACH, GREEN CARNATION NEBO PAIN OF SALVATION

19. Duben 2018 10:42 |
Aktuální update sestavy není běžným výčtem kapel, jaké byste na metalovém festivalu očekávali. Tentokrát jsme se zaměřili na exotické chutě, které velké davy metalových fanoušků běžně nekonzumují. Nicméně fanoušci Brutal Assaultu jsou výjimeční, a proto si zaslouží koření, co doplní metalový základ naší sestavy.
... Zobrazit celý článek