Kultovní brněnská scéna znovu ožívá na kompilaci Brzo na mě přijde řada

Kultovní brněnská scéna znovu ožívá na kompilaci Brzo na mě přijde řada

Brzo na mě přijde řada je úryvek textu písně od kapely E, ale také název právě vydané kompilace předělávek skladeb brněnské alternativní scény. Písně kapel jako Dunaj, E, Happyend, Odvážní bobříci, Ošklid, Ještě jsme se nedohodli, Podchodem vchod nebo Z kopce reinterpretovali hudebníci nejen z České republiky (Dva, MIDI LIDI, Květy, OTK, Bonus & Lineup, Čokovoko aj.), ale i z Polska (Napszyklat), Slovenska (Longital, Pjoni) a Velké Británie (Alex Mountaineer). Níže najdete dvě ochutnávky.

Sdružení Dunaj, v němž figurovali mimo jiné Iva Bittová a Pavel Fajt, bylo vlastně jakousi superskupinou brněnské alternativy. Jejich skladbu Na jih přetvořili taktéž Brňáci MIDI LIDI.

Midi Lidi - Na jih (original by Dunaj) by Bumbum Satori

Happyend je dnes již polozapomenutou kapelou, nicméně z jejích trosek vzešla dodnes velmi populární Mňága & Žďorp. Píseň Kolos má problémy přetvořili k obrazu svému Bonus s Lineupem - tentokrát bez hlavičky Komunisti, zato k songu vyrobili i video.

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - UPDATE KAPEL, KTERÉ OKOŘENÍ SESTAVU: LAIBACH, GREEN CARNATION NEBO PAIN OF SALVATION

19. Duben 2018 10:42 |
Aktuální update sestavy není běžným výčtem kapel, jaké byste na metalovém festivalu očekávali. Tentokrát jsme se zaměřili na exotické chutě, které velké davy metalových fanoušků běžně nekonzumují. Nicméně fanoušci Brutal Assaultu jsou výjimeční, a proto si zaslouží koření, co doplní metalový základ naší sestavy.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - DANZIG POPRVÉ NA BA! SEPULTURA, GOBLIN NEBO AURA NOIR V SESTAVĚ

21. Březen 2018 10:31 |
Glenn Danzig letos oslaví 30 let od založení svého solo projektu po svém působení v ikonách horror punku MISFITS a v gothic hard rockové kapele SAMHAIN a tato oslava bude mít podobu několika speciálních show z nichž jedna bude debutový koncert DANZIG na Brutal Assaultu!
... Zobrazit celý článek

Tool ve studiu

13. Březen 2018 15:36 |
Kalifornští Tool jsou po dvanácti letech zpátky ve studiu, aby nahráli svou pátou, zatím nepojmenovanou desku. O zvuk se postará, stejně jako na předchozím albu 10,000 Days, Joe Barresi.
... Zobrazit celý článek

Do Prahy se vrací jihoafrická senzace Die Antwoord

12. Březen 2018 09:26 |
Před posledním tuzemským vystoupením loni v létě se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živé vystoupení. Naštěstí se ukazuje, že to byla jenom fáma. S velkou radostí oznamujeme koncert jihoafrické kapely Die Antwoord, který se uskuteční 20. srpna na pražském Výstavišti.
... Zobrazit celý článek