Je libo ochutnávku z chystaného alba Data-Live?

|
Je libo ochutnávku z chystaného alba Data-Live?

Na podzim roku 2011 vyjde debutové album pražského projektu DATA-LIVE. Předchází mu singl 2D EP, které kapela dala zveřejnila na svém webu letos v březnu. Skladba Defense, která 2D EP otevírá, se objeví i na připravovaném albu s pracovním názvem Binary Divination, a protože 2D EP zůstalo dobře "utajené", nabízí ho teď label Starcastic k volnému stažení jako ochutnávku podzimního releasu.

DOWNLOAD DATA-LIVE - 2D EP

Data-live je společný projekt Stanislava Abraháma a Michala Š̌eby. Počátky jejich spolupráce sahají do roku 1997, kdy se potkali v pražské skupině Funtasy Milk, která patřila díky osobitému podání funky, reggae, hip hopu a dnb k tomu nejprogresivnějšímu na tehdejší klubové scéně. Po rozpadu skupiny v roce 2003 navázali jako DATA-LIVE na svou předešlou tvorbu hledáním nových možností práce se zvukem pomocí elektronických nástrojů. Jejich primárním cílem byla od začátku koncertní vystoupení, vetknutá i do názvu projektu. Potřeba akcentovat aspekt živého hraní elektronické hudby měla v té době své opodstatnění - dostupnost a ovladatelnost tehdejších technologií zdaleka nedosahovala dnešních možností, a proto se schopnost hrát elektroniku v reálném čase považovala za přidanou hodnotu. Cesta DATA-LIVE k debutovému albu vedla od dozvuků rave spletitými cestami vývoje a dostupnosti hudební elektroniky a zvukových technologií a hledáním ideálních pracovních postupů. Že bylo jejich hledání úspěšné, dokazuje nejen deska Binary Divination, která vyjde na podzim, ale hlavně koncerty, na nichž už skladby z debutu znějí.

Další žurnál

Mare vypustili novou skladbu

26. Červen 2018 14:05 |
Ikony norského UG black metalu Mare vypustili novou skladbu, Nightbound, z chystaného debutového alba Ebony Tower, které vyjde 23. srpna 218 na festivalu Beyond The Gates v Bergenu, kde kapela taktéž vystoupí. Album vyjde u Terratur Possessions.  
... Zobrazit celý článek

Rock for People 2018 - Večírek pro nedočkavé

13. Červen 2018 15:32 |
Ahoj přijdou ti nadupané tři dny festivalu málo? Neboj, nám taky. Proto i letos přidáváme den navíc! Na úterý 3. července jsme připravili pro ty z vás, kteří už se nebudou moci dočkat, parádní zahřívací hudební jízdu.
... Zobrazit celý článek

Americký sludge Crowbar v červenci na Sedmičce!

8. Červen 2018 15:02 |
CROWBAR (USA) + SCAVENGERS (USA) 3. 7. 2018 - Klub 007 Strahov, Praha www.obscure.cz Sludge/hardcorová legenda Crowbar se po delší době vrací do Prahy! Nezaměnitelný valivý sound podladěných kytar, který už téměř tři dekády kočíruje frontman Kirk Windstein, míří na Sedmičku!
... Zobrazit celý článek

PROTEST THE HERO ruší celé turné

7. Červen 2018 09:33 |
PROTEST THE HERO jsou nuceni zrušit turné. Vy, kteří jste využili předprodeje, obraťte se prosím tam, kde jste lístky zakoupili. Držitelům našich e-ticketů budou peníze vráceny automaticky. V případě nejasností, pište prosím sem: filip@obscure.cz Vyjádření kapely ke zrušení turné:
... Zobrazit celý článek