The Get-Up Kids a jejich speciální hosté nabídnou průřez hudební historií

|
The Get-Up Kids a jejich speciální hosté nabídnou průřez hudební historií

Již zítra, ve středu 21. 9., se do strahovského klubu 007 po neuvěřitelných téměř čtrnácti letech vrátí seskupení s názvem The Get-Up Kids z amerického Kansas City, které bylo koncem 90. let - vedle souborů jako Jawbreaker, Sunny Day Real Estate, The Promise Ring či Lifetime - jedním ze základních kamenů tehdejší emo/alternative/punk scény, jež zásadně inspirovala celou generaci rockových muzikantů.

Kapela vznikla v roce 1995 a její cesta na vrchol byla strmá – po pouhých čtyřech letech existence vydala své již druhé řadové album, a dokázala ho prodat 140.000 kopií…oním albem bylo legendární Something To Write Home About, od jehož vydání uplyne zítra, tj. v den pražského koncertu (prvního z letošního evropského turné) přesně dvanáct let.

Členové The Get-Up Kids ukončili existenci kapely v roce 2005, po deseti letech intenzivní činnosti...o čtyři roky později se jí ale rozhodli reinkarnovat, a počátkem letošního roku vydali nové album "There Are Rules", které však svým obsahem značně odporuje svému názvu - přináší experimentální, alternativní variantu rocku s velice jemným nádechem odkazu punku a post-hardcore a la 90. léta.

The Get-Up Kids v Praze doprovodí několik zástupců mladší hudební generace. Pro strahovskou Sedmičku nezvykle dlouhý, a na počet účinkujících bohatý večer načne už v 18:30 nadějná australská post-hardcoreová skupina Hands Like Houses, stylově připomínající své známější americké kolegy Saosin, Chiodos či Emarosa. Z podobných kořenů vychází i britská formace The Elijah, která ale zakomponovává do své tvorby více ambientních a post-rockových prvků. Následující Italové z Hopes Die Last, do ČR přijíždějící již počtvrté, představí naopak daleko nekompromisnější a tvrdší hudební nálož, ve stylu ne nepodobném Underoath, Scary Kids Scaring Kids či From Autumn To Ashes

Nenechte si ujít další stylově rozmanitý večer na strahovské Sedmičce, s typickou atmosférou a puncem neopakovatelné jedinečnosti.

Další žurnál

Mare vypustili novou skladbu

26. Červen 2018 14:05 |
Ikony norského UG black metalu Mare vypustili novou skladbu, Nightbound, z chystaného debutového alba Ebony Tower, které vyjde 23. srpna 218 na festivalu Beyond The Gates v Bergenu, kde kapela taktéž vystoupí. Album vyjde u Terratur Possessions.  
... Zobrazit celý článek

Rock for People 2018 - Večírek pro nedočkavé

13. Červen 2018 15:32 |
Ahoj přijdou ti nadupané tři dny festivalu málo? Neboj, nám taky. Proto i letos přidáváme den navíc! Na úterý 3. července jsme připravili pro ty z vás, kteří už se nebudou moci dočkat, parádní zahřívací hudební jízdu.
... Zobrazit celý článek

Americký sludge Crowbar v červenci na Sedmičce!

8. Červen 2018 15:02 |
CROWBAR (USA) + SCAVENGERS (USA) 3. 7. 2018 - Klub 007 Strahov, Praha www.obscure.cz Sludge/hardcorová legenda Crowbar se po delší době vrací do Prahy! Nezaměnitelný valivý sound podladěných kytar, který už téměř tři dekády kočíruje frontman Kirk Windstein, míří na Sedmičku!
... Zobrazit celý článek

PROTEST THE HERO ruší celé turné

7. Červen 2018 09:33 |
PROTEST THE HERO jsou nuceni zrušit turné. Vy, kteří jste využili předprodeje, obraťte se prosím tam, kde jste lístky zakoupili. Držitelům našich e-ticketů budou peníze vráceny automaticky. V případě nejasností, pište prosím sem: filip@obscure.cz Vyjádření kapely ke zrušení turné:
... Zobrazit celý článek