VEES: PRÁVĚ ODPÁLENÁ RAKETA

|
VEES: PRÁVĚ ODPÁLENÁ RAKETA

Jsou tři a každý do muziky dává kus svého rock'n'rollového srdce. Kdysi je ovlivnili Led Zeppelin, Beatles nebo Neil Young, ale mají rádi i The Strokes, Franz Ferdinand a Wolfmother: jihočeští VEES vydávají svou debutovou desku Foe Dry.

Od svých začátků a po vydání EP Johny Moon VEES urazili velký kus cesty a z rock'n'rollu se stal jejich životní postoj. „Když jsme začínali, ve zkušebně jsme se nebavili o ničem jiném, než v jakém momentu začne Jimmy Page v té které písničce hrát nějaký riff - a dá se říct, že právě na Zeppelinech jsme se naučili hrát. Dnes nás ale už mnohem víc inspiruje moderní muzika,“ dodávají VEES, pro které je šablona klasického rocku dávno úzká.

Nejsilnější zbraní přitom není jen osobitý přístup ke starým kytarovým vzorcům, s kytarovými a bubenickými sóly, ale také jejich odzbrojující živá vystoupení. „Ve studiu si dnes může každý vymyslet cokoli, ale ne každý to umí hrát naživo. My živé koncerty a improvizované jamování umíme,“ říká kapelník Bernard.

Typickým vtípkem kapely je už samotný název alba Foe Dry (V3 = fau drei). „Je to taková pěkná přesmyčka. Jsme tři véčka… a zároveň to znamená nikdy nevyrobenou raketu, kterou právě my odpálíme. Všichni se shodneme na tom, že právě Foe Dry je po nultém EP náš oficiální start,“ říkají VEES, kteří se rozhodli album vydat nikoli na obvyklém formátu CD, ale v mp3 a na vinylu. „Vinyl je pro nás ta nejlepší platforma – klenot, který můžeš doma vystavit a který v osobním prostoru může něco dotvářet, díky velkoformátové grafice. Mp3 je zas cesta jak usnadnit fanouškům poslech, grabování z CD a stahování nekvalitních a neautorizovaných mp3. Součástí každého vinylu bude unikátní ručně dělaný plakát, šablona a kód ke stažení mp3 zdarma. Chceme jen říct nahlas: Můžete si naši desku stáhnout zadarmo na internetu nebo přímo od nás za menší peníze a v nejlepší kvalitě. Budeme vám vděční a budeme si vás pamatovat,“ dodávají VEES.

Album Foe Dry vychází 27. září jako mp3 download a o měsíc později v limitované edici také na vinylu. Na produkci v lipovském Studiu Šopa se podíleli vedle kapely také Stanislav Valášek a Sičák (The Pooh).

VEES::
Jan Bernard Vaněček - basa, zpěv, věneček
František Vácha - buben, činel, lapeš
Mates Vodička - kytara, zpěv, carex

Přehled koncertů:
10.10. Roxy Praha
12.10. Anděl Café Plzeň
15.10. Velbloud České Budějovice

Další informace:
www.veespolice.cz
www.xproduction.cz
www.bumbumsatori.org

Další žurnál

Rock for People 2018 - Večírek pro nedočkavé

13. Červen 2018 15:32 |
Ahoj přijdou ti nadupané tři dny festivalu málo? Neboj, nám taky. Proto i letos přidáváme den navíc! Na úterý 3. července jsme připravili pro ty z vás, kteří už se nebudou moci dočkat, parádní zahřívací hudební jízdu.
... Zobrazit celý článek

Americký sludge Crowbar v červenci na Sedmičce!

8. Červen 2018 15:02 |
CROWBAR (USA) + SCAVENGERS (USA) 3. 7. 2018 - Klub 007 Strahov, Praha www.obscure.cz Sludge/hardcorová legenda Crowbar se po delší době vrací do Prahy! Nezaměnitelný valivý sound podladěných kytar, který už téměř tři dekády kočíruje frontman Kirk Windstein, míří na Sedmičku!
... Zobrazit celý článek

PROTEST THE HERO ruší celé turné

7. Červen 2018 09:33 |
PROTEST THE HERO jsou nuceni zrušit turné. Vy, kteří jste využili předprodeje, obraťte se prosím tam, kde jste lístky zakoupili. Držitelům našich e-ticketů budou peníze vráceny automaticky. V případě nejasností, pište prosím sem: filip@obscure.cz Vyjádření kapely ke zrušení turné:
... Zobrazit celý článek

Dead Cross - remix

4. Červen 2018 14:00 |
Poslechněte si remix skladby Shillelagh (Panicker Remix) z eponymního EP kalifornských Dead Cross.
... Zobrazit celý článek