Nový singl Moimira Papalescu s projektem Die alten Maschinen

Po dlouhé přestávce jsou tu "Mašiny" se zbrusu novým materiálem!

DIE ALTEN MASCHINEN je mezinárodní cyber-band, který založil Moimir Papalescu po rozpadu jeho veleúspěšného projektu Moimir Papalescu & The Nihilists. Spolu s ním v projektu vystupuje zpěvák a bubeník, angličan Leon Stevenson, který dlouhodobě žije v Kanadě a se svým projektem THE EXTRAS má na svém kontě z minulosti několik velkých hitů. Mezi stálé spolupracovníky lze také počítat zpěváka a hudebníka Geralda V. Casale, člena legendární novovlnné skupiny DEVO nebo excelentního saxofonistu Petra Venkrbce, který hrál s Moimirem nejen v Nihilistech a Magnetik, ale byl členem známých kapel, jako jsou nebo byly Psí vojáci, Vltava, Combo FH. Po dvou albech a sérii koncertů napříč Českou republikou se Die alten Maschinen po 4 letech opět vracejí s novým singlem BOMBAY TRAIN, který stejně jako předchozí počiny vychází u X Production a předznamenává další album, které je v tuto chvíli již z větší poloviny hotovo… Ryze elektronické - jednoduché ve své podstatě - melodické a pulzující – tak by se daly charakterizovat nové skladby této syntezátorové partičky.

Stylově dokonalý obal pro singl vytvořil významný český výtvarník Marek Pistora (studio Najbrt). Za pomoci autorského fontu Merkur (tentokrát v podobě děrného štítku v pohybu) tak dopravní společnost DAM vypravuje z Prahy do Indie noční vlak plný dobrodružství... Původní záměr byl po čtyřech letech připomenout tuhle bandu 2 novými písničkami. A to se podařilo! Mezinárodní spolupráce se rozeběhla na nejvyšší úrovni - stroje doplnily olej a palivo - a nové album je na obzoru.

A tohle je první ochutnání z něj! https://soundcloud.com/diealtenmaschinen/sets/bombay-train-1st-single

Další žurnál

Brutal Assault 2019 - BRUTAL ASSAULT SOBĚ!

19. Listopad 2018 12:38 |
BRUTAL ASSAULT SOBĚ! Projekt dobrovolnických brigád v josefovské pevnosti BA sobě hlásí další termín. Poslední letošní brigáda proběhne 8.-9. 12. a její účastníky čeká tradičně zajímavý doprovodný program. Strava a spaní zajištěno.  Zájemci se mohou hlásit na e-mailu:
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2019 - update kapel s Deicide, Diablo Swing Orchestra, Lionheart, Midnight, Mgła, Myrkur, Necros Christos, Of Mice & Men, Windhand

13. Listopad 2018 14:47 |
Máte rádi death metal v tom nejryzejším provedení? Tak to budete nadšeni z pozvání jedné z nejkontroverznějších kapel, DEICIDE, kteří k nám přijíždí představit svojí novou desku Overtures of Blasphemy a spolu s ním zdecimovat Josefov a rozdrtit vaše hlavy! Mluvíme-li o blasfémii a ďáblu, v druhém rukávu máme DIABLO SWING ORCHESTRA, kteří se svým lahodným mixem různých žánrů potěší nejen skalní příznivce avantgardního metalu.
... Zobrazit celý článek

Wohnout vydali nové album, točí nový klip a vyrazili na turné

6. Listopad 2018 09:38 |
Kapela Wohnout vydala nové album Miss Maringotka, natáčí nový videoklip a vyrazila na turné.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2019 - PODZIMNÍ BRIGÁDA PROJEKTU "BA SOBĚ" PŘIPADÁ NA 10. - 11. LISTOPADU

5. Listopad 2018 19:41 |
Projekt dobrovolnických brigád v josefovské pevnosti BA sobě hlásí další termín. Podzimní brigáda proběhne v sobotu a neděli 10. - 11. listopadu a její účastníky čeká tradičně zajímavý doprovodný program. Strava a spaní zajištěno. Zájemci se mohou hlásit na e-mailu msikulova@centrum.cz.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 19 - UPDATE KAPEL S TANKARD, ANATHEMA, HYPOCRISY

24. Říjen 2018 08:04 |
Nepolevujeme, pokračujeme dál a pevně věříme, že i toto oznamování potěší! Minule jsme začali s německými thrashery DESTRUCTION, tentokrát to vezmeme podobně. Máme pro vás, v nejlepší možné formě, připravené TANKARD s 6,66% alkoholu! Opilecké hymny zazní z jejich nejnovějšího počinu Hymns for the Drunk (2018), kterým budou sekundovat hity z jejich více jak třicetileté kariéry.
... Zobrazit celý článek