Nový singl Moimira Papalescu s projektem Die alten Maschinen

Po dlouhé přestávce jsou tu "Mašiny" se zbrusu novým materiálem!

DIE ALTEN MASCHINEN je mezinárodní cyber-band, který založil Moimir Papalescu po rozpadu jeho veleúspěšného projektu Moimir Papalescu & The Nihilists. Spolu s ním v projektu vystupuje zpěvák a bubeník, angličan Leon Stevenson, který dlouhodobě žije v Kanadě a se svým projektem THE EXTRAS má na svém kontě z minulosti několik velkých hitů. Mezi stálé spolupracovníky lze také počítat zpěváka a hudebníka Geralda V. Casale, člena legendární novovlnné skupiny DEVO nebo excelentního saxofonistu Petra Venkrbce, který hrál s Moimirem nejen v Nihilistech a Magnetik, ale byl členem známých kapel, jako jsou nebo byly Psí vojáci, Vltava, Combo FH. Po dvou albech a sérii koncertů napříč Českou republikou se Die alten Maschinen po 4 letech opět vracejí s novým singlem BOMBAY TRAIN, který stejně jako předchozí počiny vychází u X Production a předznamenává další album, které je v tuto chvíli již z větší poloviny hotovo… Ryze elektronické - jednoduché ve své podstatě - melodické a pulzující – tak by se daly charakterizovat nové skladby této syntezátorové partičky.

Stylově dokonalý obal pro singl vytvořil významný český výtvarník Marek Pistora (studio Najbrt). Za pomoci autorského fontu Merkur (tentokrát v podobě děrného štítku v pohybu) tak dopravní společnost DAM vypravuje z Prahy do Indie noční vlak plný dobrodružství... Původní záměr byl po čtyřech letech připomenout tuhle bandu 2 novými písničkami. A to se podařilo! Mezinárodní spolupráce se rozeběhla na nejvyšší úrovni - stroje doplnily olej a palivo - a nové album je na obzoru.

A tohle je první ochutnání z něj! https://soundcloud.com/diealtenmaschinen/sets/bombay-train-1st-single

Další žurnál

Ravelin 7 vydávají novou desku

4. Prosinec 2018 10:41 |
Severočeští Ravelin 7 vydávají novou desku Kry. Poslechnout a koupit si ji můžete zde, na jejich bandcamp profilu.
... Zobrazit celý článek

Už jsme doma mají nový videoklip

27. Listopad 2018 11:47 |
Už jsme doma mají nový videoklip, a to ke skladbě Cesta z aktuální desky Kry. Klip byl natočen na Špicberkách, kde proběhl i křest desky, a zrežíroval ho syn kapelníka Miroslava Wanka Jakub Čermák.
... Zobrazit celý článek