Nový singl Moimira Papalescu s projektem Die alten Maschinen

Po dlouhé přestávce jsou tu "Mašiny" se zbrusu novým materiálem!

DIE ALTEN MASCHINEN je mezinárodní cyber-band, který založil Moimir Papalescu po rozpadu jeho veleúspěšného projektu Moimir Papalescu & The Nihilists. Spolu s ním v projektu vystupuje zpěvák a bubeník, angličan Leon Stevenson, který dlouhodobě žije v Kanadě a se svým projektem THE EXTRAS má na svém kontě z minulosti několik velkých hitů. Mezi stálé spolupracovníky lze také počítat zpěváka a hudebníka Geralda V. Casale, člena legendární novovlnné skupiny DEVO nebo excelentního saxofonistu Petra Venkrbce, který hrál s Moimirem nejen v Nihilistech a Magnetik, ale byl členem známých kapel, jako jsou nebo byly Psí vojáci, Vltava, Combo FH. Po dvou albech a sérii koncertů napříč Českou republikou se Die alten Maschinen po 4 letech opět vracejí s novým singlem BOMBAY TRAIN, který stejně jako předchozí počiny vychází u X Production a předznamenává další album, které je v tuto chvíli již z větší poloviny hotovo… Ryze elektronické - jednoduché ve své podstatě - melodické a pulzující – tak by se daly charakterizovat nové skladby této syntezátorové partičky.

Stylově dokonalý obal pro singl vytvořil významný český výtvarník Marek Pistora (studio Najbrt). Za pomoci autorského fontu Merkur (tentokrát v podobě děrného štítku v pohybu) tak dopravní společnost DAM vypravuje z Prahy do Indie noční vlak plný dobrodružství... Původní záměr byl po čtyřech letech připomenout tuhle bandu 2 novými písničkami. A to se podařilo! Mezinárodní spolupráce se rozeběhla na nejvyšší úrovni - stroje doplnily olej a palivo - a nové album je na obzoru.

A tohle je první ochutnání z něj! https://soundcloud.com/diealtenmaschinen/sets/bombay-train-1st-single

Další žurnál

MONSTROSITY se vrací po víc než 15 letech dobýt Prahu!

8. Duben 2019 15:36 |
MONSTROSITY vydali vloni v září po 11 letech desku a opět se jedná o mistrný floridský death metal! Legendární kapela kolem Lee Harrisona taky po víc jak patnácti letech vrátí dobýt Prahu!
... Zobrazit celý článek

Ozvěny krveprolití - RINGS OF SATURN / NEKROGOBLIKON

15. Březen 2019 10:26 |
RINGS OF SATURN / NEKROGOBLIKON
... Zobrazit celý článek

HEILUNG - Léčení hudbou

8. Březen 2019 15:01 |
HEILUNG
... Zobrazit celý článek

Atmosférický tech death Virvum a melodičtí Bloodshot Dawn poprvé v Praze

7. Březen 2019 10:06 |
VIRVUM, BLOODSHOT DAWN, GODLESS TRUTH pátek 15. března Praha, Modrá Vopice https://www.facebook.com/events/368026947075008/ -- Po únorovém koncertu Irreversible Mechanism do Prahy přivážíme další lahůdku pro vyznavače (nejen) technických žánrů.
... Zobrazit celý článek

The Claypool Lennon Delirium vydávají nové album

28. Únor 2019 12:07 |
Americká dvojice Les Claypool a Sean Lennon, působící jako projekt The Claypool Lennon Delirium, vydává nové album - South of Reality. Podívejte se na ukázku v podobě prvního singlu: Blood and Rockets: Movement I, Saga of Jack Parsons - Movement II, Too the Moon
... Zobrazit celý článek