Niceland: 2. místo za Skladbu roku v hudební anketě Žebřík

|
Niceland: 2. místo za Skladbu roku v hudební anketě Žebřík

Kapela NiceLand má důvod k oslavě – v hudební anketě Žebřík získala letos krásné druhé místo v kategorii Skladba roku za singl I Won´t Give In.

"Při letošní konkurenci jsme vlastně slavili dvakrát. Už samotná nominace byla velké překvapení. Pro kapelu, která se s poslední deskou posunula trochu dále od hlavního proudu a v rádiích nebo v televizi ji člověk jen tak neuslyší, to byla docela nečekaná zpráva. Na předávání jsme odjižděli s očekáváním dobré party a setkání s kamarády a na umístění moc nemysleli. O to větší překvapnení a nasledná oslava to povyhlášení byly. Zřejmě máme silnou základnu fanoušků, za což jsme neskonale rádi,” říká frontman Michal Motyčka.

Píseň I Won´t Give In má pro zpěváka a zároveň autora zvláštní význam. "Je zřejmě nejosobnější z celého alba. Do necelých čtyř minut se textově vtěsnaly všechny zásadní špatné události posledních několika let v mém životě, ale se stejným rozuzlením - pořád jsem ještě tady, protože vždycky zbývá nějaká naděje," dodává.

Formace NiceLand, kde dále působí kytarista Tomáš Koula (ex-The Bliss, producent Prague Conspiracy, Pipes and Pints aj.) baskytarista Přemek Černík (promotér - Mighty Sounds, Sonisphere,) a bubeník Michal Budinský (ex-The Bliss), vydala na podzim loňakého roku druhé album s názvem God Has Her Ways. Pracovali na něm tentokrát všichni současní členové, novinka je tedy od prvotiny Little Black Book zásadním žánrovým odklonem a krom hutnějších kytarových věcí zabrousila i do stylů ambiente a electro.

Role producenta se ujal Amák Golden (ex-Sunshine) a krom něho se na albu prodkučně podíleli také zpěvák Sunshine Kay Buriánek a kytarista The Prostitutes Martin Přikryl. Ve skladbě Laugh All You Want si zahostoval frontman kapely Sunflower Caravan Andy Čermák, který je zároveň spoluautorem. Do dvou písní nahráli smyčce i členové České filharmonie.
NiceLand na sebe poprvé upozornil po vítězství v soutěži Coca Cola Popstar svým debutem Little Black Book, která mu před třemi lety vynesla hned třikrát cenu Objev roku, další nominace na řadu cen, mnoho týdnů v hitparádách a redakce Musicserver.cz píseň Come on označila za nejlepší skladbu roku.

Druhý singl Lost In Encrytion bodující sedm týdnů v hitparádě rádia Expres zazněl ve filmu Ocas ještěrky, pro který NiceLand nahrál ještě jednu skladbu s názvem Where The Lights Come From. Ta vyšla i na kompilaci Dej si bacha! vydané v rámci benefičního projektu Art For life zaměřeného na boj proti AIDS.

Kapela NiceLand momentálně vyráží na jarní koncerty coby host kapel Sunshine nebo Rara Avis. Zároveň plánuje letní festivaly a chystá nový videoklip.

Další žurnál

Tool ve studiu

13. Březen 2018 15:36 |
Kalifornští Tool jsou po dvanácti letech zpátky ve studiu, aby nahráli svou pátou, zatím nepojmenovanou desku. O zvuk se postará, stejně jako na předchozím albu 10,000 Days, Joe Barresi.
... Zobrazit celý článek

Do Prahy se vrací jihoafrická senzace Die Antwoord

12. Březen 2018 09:26 |
Před posledním tuzemským vystoupením loni v létě se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živé vystoupení. Naštěstí se ukazuje, že to byla jenom fáma. S velkou radostí oznamujeme koncert jihoafrické kapely Die Antwoord, který se uskuteční 20. srpna na pražském Výstavišti.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - UPDATE KAPEL S CANNIBAL CORPSE, MYRKUR, PALLBEARER NEBO HELMET

6. Březen 2018 14:22 |
Další várka kapel je tady! Brutal Assault se tentokrát ponoří hlouběji do vod undergroundu všech možných žánrů. Deathmetalovým fanouškům přivezou čerstvou porci vnitřností, krve a deathové klasiky řezníci CANNIBAL CORPSE. Na BA také poprvé přivítáme britské progresivce AKERCOCKE, aneb málokterá kapela se po letech pauzy dokáže vrátit jednou z nejlepších žánrových desek posledních let.
... Zobrazit celý článek

Dimmu Borgir chystají novou desku

23. Únor 2018 15:57 |
Poslechněte si skladbu Interdimensional Summit z chystané desky Eonian norských symfo-black metalových Dimmu Borgir.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - PORCE BLACKOVÝCH KAPEL

6. Únor 2018 14:40 |
S black metalem a další potemnělou zhůvěřilostí jsme sice ještě neskončili, přesto již po tomto updatu sestavy není pro fanoušky žánru bez lístku na BA žádné jiné spásy. Nejtemnější aktualizace sestavy je zde!
... Zobrazit celý článek