Zemřel bluesman Lacy Gibson

Zemřel bluesman Lacy Gibson

V pondělí zemřel na infakrt významný chicagský bluesman Lacy Gibson. Bylo mu krásných 74 let.

Gibson se narodil v Serevní Karolíně a na kytaru ho naučila hrát jeho matka. Ve 13ti letech se přestěhoval do Windy City, což je předměstí Chicaga, a už v tak nízkém věku hrál s bluesovými legendami jako T-Bone Walker, Matt “Guitar” Murphy a Lefty Bates. Živil se také jako studiový a nájemný hráč a spolupracoval třeba s  Rayem Charlesem, Buddy Guyem nebo Willie Dixonem.

Některé nahrávky, jako album Wishing Ring, nahrál se svým nevlastním bratrem Sun-Ra, známý je i singl pod Chess Records My Love is Real, nahraný s Buddy Guyem.

Poslední dobou Lacymu problémy se srdcem nedovolovaly vystupovat. Zůstali po něm jeho manželka, syn, šest dcer, sedmnáct vnoučat šest pravnoučat.

Další žurnál

Rock for People 2018 - Večírek pro nedočkavé

13. Červen 2018 15:32 |
Ahoj přijdou ti nadupané tři dny festivalu málo? Neboj, nám taky. Proto i letos přidáváme den navíc! Na úterý 3. července jsme připravili pro ty z vás, kteří už se nebudou moci dočkat, parádní zahřívací hudební jízdu.
... Zobrazit celý článek

Americký sludge Crowbar v červenci na Sedmičce!

8. Červen 2018 15:02 |
CROWBAR (USA) + SCAVENGERS (USA) 3. 7. 2018 - Klub 007 Strahov, Praha www.obscure.cz Sludge/hardcorová legenda Crowbar se po delší době vrací do Prahy! Nezaměnitelný valivý sound podladěných kytar, který už téměř tři dekády kočíruje frontman Kirk Windstein, míří na Sedmičku!
... Zobrazit celý článek

PROTEST THE HERO ruší celé turné

7. Červen 2018 09:33 |
PROTEST THE HERO jsou nuceni zrušit turné. Vy, kteří jste využili předprodeje, obraťte se prosím tam, kde jste lístky zakoupili. Držitelům našich e-ticketů budou peníze vráceny automaticky. V případě nejasností, pište prosím sem: filip@obscure.cz Vyjádření kapely ke zrušení turné:
... Zobrazit celý článek

Dead Cross - remix

4. Červen 2018 14:00 |
Poslechněte si remix skladby Shillelagh (Panicker Remix) z eponymního EP kalifornských Dead Cross.
... Zobrazit celý článek