Pražská Chmelnice v neděli zažije metalcorovou smršť v čele s Caliban

|
Pražská Chmelnice v neděli zažije metalcorovou smršť v čele s Caliban

Německá metalcoreová stálice CALIBAN si přípravu svého nového alba zkrátí mj. také hezkou řádkou koncertů napříč Evropou a potěšujícím faktem je, že se při výběru koncertních stanovišť myslelo také na Prahu. CALIBAN se naposledy připomněli na začátku roku vydáním EP „Coverfield“, které je předzvěstí již zmíněného nového alba, které by měla tato německá družina vydat na podzim tohoto roku.

Na pražský koncert, který se uskuteční 8. května v žižkovském klubu Exit Chmelnice, si CALIBAN přivezou celou řadu zajímavých hostů. Konkrétně se jedná o kapely AS BLOOD RUNS BLACK, THE ADEPT a FOR TODAY. Pokud byste měli zájem o zakoupení vstupenek v předprodeji tak vězte, že jsou k dostání ve všech běžných sítích. Bližší informace o vstupenkách a dalších důležitých věcech spojených s tímto koncertem naleznete na webu obscure.cz.

Německá úderka CALIBAN se před několika letech vyšplhala mezi čelní představitele německé metalcoreové scény. Svůj hudební projev příliš nemění ani nyní a proto je pro ně typický agresivní a úderně řezaný, metalovými finesami zdobený hardcore s nezbytnými melodickými vsuvkami. Kapela si v ČR během posledních let evidentně vytvořila slušnou fanouškovskou základnu, takže o pořádnou atmosféru by na Chmelnici mělo být postaráno.

Jako support se představí hned trojice neméně zajímavých skupin. První z nich jsou mladí Američané AS BLOOD RUNS BLACK, kteří představí své novinkové album „Instinct“, které se stalo nástupcem debutového a superlativy ověnčeného počinu „Allegiance“. Rodáci z Los Angeles na nové fošně opět hrnou nekompromisní deathcore a ještě zvyšují svou vysoko nastavenou laťku.

Podobně jako jejich američtí kolegové, také švédská metalcoreová parta THE ADEPT letos navázala na svůj povedený debut. Nahrávka dostala jméno „Death Dealers“ a ambiciózní seveřané zde opět prezentují energický metalcore, který teprve naživo dostává pořádný koule. 

Čtvrtou kapelou (nikoliv do počtu) jsou další Američané, tentokráte v podobě kapely FOR TODAY. Stylově zapadají do metalcoreové party výše zmíněných spolků a tuto stručnou informaci ještě doplňme faktem, že na tomto turné budou propagovat svou poslední desku názvem „Breaker“.

Další žurnál

Tool ve studiu

13. Březen 2018 15:36 |
Kalifornští Tool jsou po dvanácti letech zpátky ve studiu, aby nahráli svou pátou, zatím nepojmenovanou desku. O zvuk se postará, stejně jako na předchozím albu 10,000 Days, Joe Barresi.
... Zobrazit celý článek

Do Prahy se vrací jihoafrická senzace Die Antwoord

12. Březen 2018 09:26 |
Před posledním tuzemským vystoupením loni v létě se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živé vystoupení. Naštěstí se ukazuje, že to byla jenom fáma. S velkou radostí oznamujeme koncert jihoafrické kapely Die Antwoord, který se uskuteční 20. srpna na pražském Výstavišti.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - UPDATE KAPEL S CANNIBAL CORPSE, MYRKUR, PALLBEARER NEBO HELMET

6. Březen 2018 14:22 |
Další várka kapel je tady! Brutal Assault se tentokrát ponoří hlouběji do vod undergroundu všech možných žánrů. Deathmetalovým fanouškům přivezou čerstvou porci vnitřností, krve a deathové klasiky řezníci CANNIBAL CORPSE. Na BA také poprvé přivítáme britské progresivce AKERCOCKE, aneb málokterá kapela se po letech pauzy dokáže vrátit jednou z nejlepších žánrových desek posledních let.
... Zobrazit celý článek

Dimmu Borgir chystají novou desku

23. Únor 2018 15:57 |
Poslechněte si skladbu Interdimensional Summit z chystané desky Eonian norských symfo-black metalových Dimmu Borgir.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - PORCE BLACKOVÝCH KAPEL

6. Únor 2018 14:40 |
S black metalem a další potemnělou zhůvěřilostí jsme sice ještě neskončili, přesto již po tomto updatu sestavy není pro fanoušky žánru bez lístku na BA žádné jiné spásy. Nejtemnější aktualizace sestavy je zde!
... Zobrazit celý článek