Novinky u Red Hot Chili Peppers

|
Novinky u Red Hot Chili Peppers

Světoznámá americká legendární rocková kapela Red Hot Chili Peppers o sobě zase dává vědět.

Nové album, následovník zatím posledního Stadium Arcadium, na které čekáme už čtyři roky, je podle otce Anthonyho Kiedise dokončené! Zatím nepojmenovaná deska má vyjít o letních prázdninách, pravděpodobně ke konci srpna, a podle slov basáka Flea se Redhoti vrací zpátky ke svým kořenům, k funku. Na albu prý poznáme i chuť africké hudby nebo Fleaovo klavírní umění. Nedočkaví fanoušci tráví čas zjišťováním nejmenších detailů, a tak se proslýchá, že se nová deska natáčí ve stejném studiu jako jedna z nejúspěšnějších desek Papriček - Californication.

Pracovní název alba Dr Johnny Skinz’s Disproportionately Rambunctious Polar Express Machine-head měl sice velmi zajímavou historii, ale deska se takhle opravdu jmenovat nebude. Tenhle prapodivný název pochází z historky o příteli Papriček, který je známý svými stavy po požití omamných látek. Jednou prohlásil, že hrál na vyprodaném koncertu pro všechny planety a hvězdy a jeho největší hit byla právě skladba pojmenovaná Dr Johnny Skinz’s Disproportionately Rambunctious Polar Express Machine-head. Redhotům to přišlo natolik vtipné, že mu slíbili, že dokud nebude mít deska oficiální název, bude se jí přezdívat právě takto. Později Anthony urovnal situaci, celá ta historka je prý blbost, žádný takový LSD výletník nikdy nežil. Nevěřte všem fámám! Bubeník Chad Smith naznačil, že by se mohla jmenovat opět podle nějaké písně.

Red Hot Chili Peppers mají potvrzený kocert v Japonsku. Sám jsem byl zvědav, jak to po nedávné tragédii dopadne. Nyní Kiedis vylezl s nápadem prodat jejich cenu od MTV. Připojil se tak k iniciativě japonské popové hvězdy Yoshimi. V aukci byly také filmy podepsané Clintem Eastwoodem, komixy se Spidermanem podepsané Stanem Leeem nebo podepsané kytary od Limb Bizkit a Anthrax. Minulý měsíc přispěli už 45 000 dolary za prodaný křišťálový klavír a oblečení, ve kterém v roce 1999 točila v Japonsku Britney Spears reklamu.

Na závěr si přečtěte rozhovor s Kiedisem o jeho životě v LA.

Další žurnál

Rock for People 2018 - Večírek pro nedočkavé

13. Červen 2018 15:32 |
Ahoj přijdou ti nadupané tři dny festivalu málo? Neboj, nám taky. Proto i letos přidáváme den navíc! Na úterý 3. července jsme připravili pro ty z vás, kteří už se nebudou moci dočkat, parádní zahřívací hudební jízdu.
... Zobrazit celý článek

Americký sludge Crowbar v červenci na Sedmičce!

8. Červen 2018 15:02 |
CROWBAR (USA) + SCAVENGERS (USA) 3. 7. 2018 - Klub 007 Strahov, Praha www.obscure.cz Sludge/hardcorová legenda Crowbar se po delší době vrací do Prahy! Nezaměnitelný valivý sound podladěných kytar, který už téměř tři dekády kočíruje frontman Kirk Windstein, míří na Sedmičku!
... Zobrazit celý článek

PROTEST THE HERO ruší celé turné

7. Červen 2018 09:33 |
PROTEST THE HERO jsou nuceni zrušit turné. Vy, kteří jste využili předprodeje, obraťte se prosím tam, kde jste lístky zakoupili. Držitelům našich e-ticketů budou peníze vráceny automaticky. V případě nejasností, pište prosím sem: filip@obscure.cz Vyjádření kapely ke zrušení turné:
... Zobrazit celý článek

Dead Cross - remix

4. Červen 2018 14:00 |
Poslechněte si remix skladby Shillelagh (Panicker Remix) z eponymního EP kalifornských Dead Cross.
... Zobrazit celý článek