Jitka Charvátová natočila na Slovensku filmový videoklip jako JI

|
Jitka Charvátová natočila na Slovensku filmový videoklip jako JI

Podivuhodný případ Jitky Charvátové a JI

Zpěvačka Jitka Charvátová, která se na své sólové dráze skrývá pod tajemným pseudonymem JI, si na jaře odskočila od příprav na turné s Oceánem a pro letošní léto připravila další singl ze svého elektropopového debutu Feed My Lion. Výběr nového singlu Deep Connection proběhl velmi spontánně a podstatnou roli při něm sehrál zavedený slovenský filmový producent a režisér Martin Hudák (společnost OREO), který je mimo jiné autorem úspěšného videoklipu Už Richarda Müllera. Martin Hudák koncem loňského roku Jitku Charvátovou oslovil a vybral si Deep Connection  jako titulní píseň pro film Projekt Alfa z televizní série Nesmrtelní. Skladbu poté ve spolupráci s producentem Arminem Effenbergerem a JI zremixoval a nyní stojí také za jeho vizuální podobou.

Klip k singlu Deep Connection na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=wgDxq9B9_Zw

"Když mě oslovil Martin Hudák, že chce píseň Deep Connection z mého alba do Nesmrtelných, splnily se mi naráz dva sny. Ještě než jsem ho poznala osobně, obdivovala jsem klip, který loni natočil pro Richarda Müllera a píseň, kterou si vybral, je moje srdcovka. Už při vzniku jsem si ji představovala k nějakému filmu. A stalo se," sdělila Jitka Charvátová.

Přestože mezi autory dalších použitých skladeb v sérii jsou taková jména jako Richard Müller, Katka Knechtová nebo Longital, Martin Hudák se rozhodl natočit pouze jediný klip, a to právě k Deep Connection Jitky Charvátové. Ve videoklipu jsou použité záběry z filmu, které se střídají se studiovými záběry JI. Podle slov režiséra Martina Hudáka má klip fungovat jako upoutávka před uvedením celé série Nesmrtelní v České televizi.

Projekt Alfa je natočený na motivy Stevensonova Podivuhodného případu dr. Jekylla a pana Hyda. Film je unikátní použitou technologií a je první svého druhu na Slovensku. Jeho režisérem je Karol Vosátko, který natáčel herce před modrou plochou, prostředí dostalo svoje kontury až později v postprodukci. Série Nesmrtelní vznikla pro Slovenskou televizi, která ji uvedla začátkem letošního roku.

Jitku Charvátovou s jejím projektem JI & Mother Ducks můžete v nejbližší době vidět naživo 28.5. na festivalu Mezi ploty, 3.6. v Českých Budějovicích v klubu mc Fabrika nebo 23.6. na klubové noci festivalu United Islands.

www.jitkacharvatova.com

www.nesmrtelni.sk

www.oreo.sk

Další žurnál

Rock for People 2018 - Večírek pro nedočkavé

13. Červen 2018 15:32 |
Ahoj přijdou ti nadupané tři dny festivalu málo? Neboj, nám taky. Proto i letos přidáváme den navíc! Na úterý 3. července jsme připravili pro ty z vás, kteří už se nebudou moci dočkat, parádní zahřívací hudební jízdu.
... Zobrazit celý článek

Americký sludge Crowbar v červenci na Sedmičce!

8. Červen 2018 15:02 |
CROWBAR (USA) + SCAVENGERS (USA) 3. 7. 2018 - Klub 007 Strahov, Praha www.obscure.cz Sludge/hardcorová legenda Crowbar se po delší době vrací do Prahy! Nezaměnitelný valivý sound podladěných kytar, který už téměř tři dekády kočíruje frontman Kirk Windstein, míří na Sedmičku!
... Zobrazit celý článek

PROTEST THE HERO ruší celé turné

7. Červen 2018 09:33 |
PROTEST THE HERO jsou nuceni zrušit turné. Vy, kteří jste využili předprodeje, obraťte se prosím tam, kde jste lístky zakoupili. Držitelům našich e-ticketů budou peníze vráceny automaticky. V případě nejasností, pište prosím sem: filip@obscure.cz Vyjádření kapely ke zrušení turné:
... Zobrazit celý článek

Dead Cross - remix

4. Červen 2018 14:00 |
Poslechněte si remix skladby Shillelagh (Panicker Remix) z eponymního EP kalifornských Dead Cross.
... Zobrazit celý článek