Čokovoko mají nové video, vyrážejí na turné a hledají dobrovolnice

Čokovoko mají nové video, vyrážejí na turné a hledají dobrovolnice

Milada Horáková, Barack Obama, Michael Jackson, Egon Bondy nebo Madonna, tyto a několik dalších hrdinů spojuje nové animované video Čokovoko ke skladbě Štěstí, kterým duo vytvořilo pomyslný předěl mezi jarním turné Co Češka, to muzikant a aktuálním pseudoturné s názvem Dva akordy a žádná pravda.

Klip k této písničce jsme nechtěli, teda já ne, protože ji nemám ráda, ale bratr říkal, že ho udělá, tak ho udělal. Jsou tam hlavy lidí, kteří jsou propojeni se ctí a ne-štěstím, např. Janáček Leoš (kvůli tomu, jak mu umřely děti), Cindy Crawford (kvůli jejímu cvičení na terasách mrakodrapů a rozpadlém vztahu s Richardem Gerem)a Michael Jackson (kvůli tomu, jak hodně nakupoval lampy a opice, ale stejně mu to nepomohlo). Na konci mělo všechno původně vybuchnout, ale to by vyznělo nihilisticky, což je už překonaný trend, tak tam místo toho naběhnou koně – tj. metaforická důvěra v harmonii přírody,“ říká ke klipu Zuzana, která dále fanynky Čokovoko vyzývá k účasti na dalším připravovaném klipu ke skladbě Dredař: „Tuto skladbu mám moc ráda a klip k ní bychom měli dokončit ještě během prázdnin. Půjde o klip s opravdovými mluvícími hlavami, proto hledáme dobrovolnice – paní nad čtyřicet, nejlépe z Brna, které si text pamatují a byly by ochotny se k tomu propůjčit,“ dodává.

Naopak Adéla má píseň Štěstí ráda: „Mám ji ráda, stejně jako spoustu jiných věcí, protože jsem se narodila jako optimistka. Animace v písni si každý může vyložit po svém. Například já mám s Cindy Crawford velmi úzký vztah, kdy jsme spolu v pubertě cvičily čtyřikrát týdně, Madonnu poslouchaly holky z volejbalu, takže pak i já, a předmaturitní čtení Kafky zpestřilo povinnou četbu. To, co je pro některé ironie, může být pro jiné opravdové štěstí. Klidně si místo koní dosaďte dítě nebo řízek. A co se klipu Dredař týče, nemějte strach, tělo bude animované,“ říká.

Dva akordy a žádná pravda tour:

29/6  – Hradec Králové – Festival evropských regionů

02/07 – Litoměřice, Litoměřický kořen

03/07 – Praha, Cross Club

04/07 – Chrudim, Yanderov festival

05/07  – Újezd u Rosic, Hudební jarmark

08/07 – Cheb, Galerie G4

22/07 – Uherské Hradiště, LFŠ

23/07 – Polička, Colour Meeting 2011

23/07 – Mikulov, Národy Podyjí

06/08 – Tasov, Beseda u Bigbítu

12/08 – Praha, klub P.M.

13/08 – Hrušová, Česká hospoda

17/08 – Brno, Nádvoří Staré radnice

20/08 – Mikulov, Eurotrialog

25/08 – Praha, Café V lese

23/O9 – Semily, Rokabar

30/09 – Jablonec nad Nisou, Rampa

1/10 Brno – Hostování, Kavárna Trojka

05/10 – Praha, Rock Café

8/10 – Písek, Pí local club

20/10 – Ústí nad Labem, Experimentální prostor Mumie

22/10 – Aš, Klubíčko

4/11 – Tábor, Orion Music Club

Napsali o albu Hudba:

Dvojici introvertek se povedlo, o co se rocková hudba poslední léta marně snaží: probudit v posluchači jeho vnitřního měšťáka, strážce veřejného dobra a následně se s ním konfrontovat.

Petr Vizina, Lidové noviny

http://www.lidovky.cz/cokovoko-vydaly-svou-prvni-skutecnou-desku-fmi-/ln_kultura.asp?c=A110328_165948_ln_kultura_wok

V jejich (cíleně) banálních rýmech se mísí každodenní jazyk i „zvrhlá fascinace“ popkulturou – a mezi tím prosvítá výstižný obraz současnosti.

Karel Veselý, Aktuálně.cz

http://aktualne.centrum.cz/kultura/hudba/clanek.phtml?id=695777

Album Hudba je přes svůj nesmírně humorný nádech bolestivou a otevřenou zpovědí o výchově dívek v Čechách. Je to intenzivní, na dřeň obnažený sociální striptýz.

Marek Pros, Proti šedi

http://www.protisedi.cz/article/cokovoko-tancuji-socialni-striptyz

O Čokovoko:

Zuzana a Adéla, dvě obyčejné dívky s prvními vráskami, které jsou od roku 2006 dle vlastních slov nejznámější z hudebně nenadaných kapel v Brně. Hrály jsme už mj. na učilišti, v autobusu, v notářství, na svatbě biologů, na dědových narozkách, v Dobrém ránu s ČT, u Dejdara, na party pro delikventy. Nejsme vhodné na dětskou party a neděláme ani charitu. Na Facebooku máme 8831 fanoušků, 64 haterů a 161 haterů našich haterů. Tito o nás řekli, že jsme „vyvážená chuť říci něco až intimně samy za sebe a nechat se při tom svádět k fikčním odbočkám směrovkami jazyka a rýmů“ a „rozhodne neumite rapovat, zadny flow, boze“. Nové CD se jmenuje Hudba, protože pod mluveným slovem máme hudbu. A toto spojení je snad pěkné. CD vyšlo 1.4. u Mamka labelu a hudbu na něj připravil Tomáš Kelar, někdejší člen anglických Mountaineers. Mastering měl na starosti Ondřej Ježek ve studiu Jámor.

Další informace:

www.cokovoko.cz

http://www.facebook.com/cokovoko

www.bumbumsatori.org

30. 6. 2011

Další žurnál

Mare vypustili novou skladbu

26. Červen 2018 14:05 |
Ikony norského UG black metalu Mare vypustili novou skladbu, Nightbound, z chystaného debutového alba Ebony Tower, které vyjde 23. srpna 218 na festivalu Beyond The Gates v Bergenu, kde kapela taktéž vystoupí. Album vyjde u Terratur Possessions.  
... Zobrazit celý článek

Rock for People 2018 - Večírek pro nedočkavé

13. Červen 2018 15:32 |
Ahoj přijdou ti nadupané tři dny festivalu málo? Neboj, nám taky. Proto i letos přidáváme den navíc! Na úterý 3. července jsme připravili pro ty z vás, kteří už se nebudou moci dočkat, parádní zahřívací hudební jízdu.
... Zobrazit celý článek

Americký sludge Crowbar v červenci na Sedmičce!

8. Červen 2018 15:02 |
CROWBAR (USA) + SCAVENGERS (USA) 3. 7. 2018 - Klub 007 Strahov, Praha www.obscure.cz Sludge/hardcorová legenda Crowbar se po delší době vrací do Prahy! Nezaměnitelný valivý sound podladěných kytar, který už téměř tři dekády kočíruje frontman Kirk Windstein, míří na Sedmičku!
... Zobrazit celý článek

PROTEST THE HERO ruší celé turné

7. Červen 2018 09:33 |
PROTEST THE HERO jsou nuceni zrušit turné. Vy, kteří jste využili předprodeje, obraťte se prosím tam, kde jste lístky zakoupili. Držitelům našich e-ticketů budou peníze vráceny automaticky. V případě nejasností, pište prosím sem: filip@obscure.cz Vyjádření kapely ke zrušení turné:
... Zobrazit celý článek