Dead Pope's Company jsou na turné s japonskými Anisakis a vydávají singl Disco

|
 Dead Pope's Company jsou na turné s japonskými Anisakis a vydávají singl Disco

Co bylo první? Odrhovačka, nebo kolovrátek? Slepice, nebo vejce? Žalud, nebo vzrostlý dub? Na lehkou otázku není žádná odpověď, ale na lehký popěvek čeká měkká zeď: Dead Pope's Company. Tito punkoví srdcerváči, kteří slovu rock'n'roll dávají jeho původní význam, jedou už podruhé turné s japonskými Anisakis a právě dokončují své nové album. Jeho předzvěstí je singl Disco, který kapela osobně představí ve čtvrtek na vlnách Rádia 1. „Disco je o jedné z mutací pomatenýho vnímání pojmu „hrdina... O tom, jak člověk, kterej škatulkuje, přemýšlí u venčení čokla,“ říkají Dead Pope's Company ve svém Disco příběhu.

Solí vyhraný a propracovaný garážový punk říznutý speedovaným rokenrolem, rychlost, vtip, drajv a melodie Dead Pope's Company u nás nemají srovnání. Máte rádi The Hives? Hledáte průsečík mezi The Pink Spiders a Tokyo Sex Destruction? Pak jste na správné adrese! Nechtění potomci Debbie Harry a Joe Strummera si zakládají na adekvátním negližé, lehce lavírují na provaze dobových očekávání, krize-nekrize: „Základ je společensky se obléct, chovat se slušně a zdvořile a pak už jen vylízt na pódium a zbourat klub,“ říkají. Je to dostatečně retro?

Disco příběh Dead Pope's Company:

Znáte to, vyrazíte do klubu na malým městě jako je to naše, kde narazíte na chlapíka, kterej vás zmerčí, několika větama okomentuje podobiznu Hendrixe na vašem triku, a když reagujete přátelsky, zasekne drápek a nepustí.

Po seznamovací fázi bez jakýchkoli okolků nastartuje monolog, jehož středobodem je subjektivní pohled na rockovou hudbu (ať už si pod tím pojmem představuje/te cokoli).

Samozřejmě, v čím větším laufu je, tím větší důraz klade na emotivní podbarvení vyznání (a tím víc na vás leje pivo) a konkrétní „velké“ hudební momenty pitvá do naprostých detailů.

Mimo jiné používá košatá slovní spojení typu „... a jak XY natáhl konec toho sóla po třetí sloce, to se normálně zachvěla země a ze vzniklé praskliny vylezl sám čert...“

To má za patřičnýho světla svojí sílu a začínáte věřit, že čas, kterej s tímhle novým známým trávíte, rozhodně nepatří do kategorie „ztracenej“... kývete hlavou a když vidíte nasazení, s nímž svůj pohled na hudbu prezentuje, nepřestáváte ani při pasážích, který subjektivně vnímáte odlišně...

Je to trošku upocený, trošku karnevalový a hodně to zavání melancholií... Po víkendu ale musíte zpátky k povinnostem a tuhle dvacetiminutovou víkendovou epizodku si připomenete maximálně když míjíte študáka v triku Led Zeppelin.

Další víkend po návratu z hraní venčíte čokla a jelikož bydlíte v centru, poklidnou nočně-ranní atmosféru v nepravidelných intervalech narušují jenom partičky vracející se z diskotéky, před jejímž vchodem nutíte čtyřnohýho kámoše ke chcaní...

Samozřejmě, nijak zvlášť po kolemjdoucích nepokukujete... v tom se ale z hloučku veselých mladých lidí vynoří silueta podobná té, jejíž majitel vás před týdnem v klubu u recenze tvorby Motörhead občas ocách pivem.. No jasně, je to on, z dálky kyne parohama z malíčku a ukazováčku... chlapík, o kterým zpívaj Aerosmith...

Jak se mohl nechat stáhnout Davidem a navoněnejma holkama? Jak je možný, že se nechal hrdina jeho střihu zlákat do samotnýho předpeklí?

Najednou začne vaše bytí parafrázovat jím vyřčené podobenství – duše se vám zachvěje a ze vzniklé pukliny vyskočí čert... Frajer, kterej zná dívčí jméno Lemmyho prababičky, si dovolí před vašima očima vylízt z pekelnýho baráku... kéž by ho ten můj pes alespoň trošku pochcal...

Song DISCO je o jedné z mutací výše popsanýho pomatenýho vnímání pojmu „hrdina... O tom, jak člověk, kterej škatulkuje, přemýšlí u venčení čokla.

Další informace:
http://bandzone.cz/deadpopescompany
http://www.deadpopescompany.com/
http://www.myspace.com/deadpopescompany
www.xproduction.cz

Další žurnál

Tool ve studiu

13. Březen 2018 15:36 |
Kalifornští Tool jsou po dvanácti letech zpátky ve studiu, aby nahráli svou pátou, zatím nepojmenovanou desku. O zvuk se postará, stejně jako na předchozím albu 10,000 Days, Joe Barresi.
... Zobrazit celý článek

Do Prahy se vrací jihoafrická senzace Die Antwoord

12. Březen 2018 09:26 |
Před posledním tuzemským vystoupením loni v létě se spekulovalo, že se minimálně u nás jedná o jejich poslední živé vystoupení. Naštěstí se ukazuje, že to byla jenom fáma. S velkou radostí oznamujeme koncert jihoafrické kapely Die Antwoord, který se uskuteční 20. srpna na pražském Výstavišti.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - UPDATE KAPEL S CANNIBAL CORPSE, MYRKUR, PALLBEARER NEBO HELMET

6. Březen 2018 14:22 |
Další várka kapel je tady! Brutal Assault se tentokrát ponoří hlouběji do vod undergroundu všech možných žánrů. Deathmetalovým fanouškům přivezou čerstvou porci vnitřností, krve a deathové klasiky řezníci CANNIBAL CORPSE. Na BA také poprvé přivítáme britské progresivce AKERCOCKE, aneb málokterá kapela se po letech pauzy dokáže vrátit jednou z nejlepších žánrových desek posledních let.
... Zobrazit celý článek

Dimmu Borgir chystají novou desku

23. Únor 2018 15:57 |
Poslechněte si skladbu Interdimensional Summit z chystané desky Eonian norských symfo-black metalových Dimmu Borgir.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - PORCE BLACKOVÝCH KAPEL

6. Únor 2018 14:40 |
S black metalem a další potemnělou zhůvěřilostí jsme sice ještě neskončili, přesto již po tomto updatu sestavy není pro fanoušky žánru bez lístku na BA žádné jiné spásy. Nejtemnější aktualizace sestavy je zde!
... Zobrazit celý článek