AUDIOTRAUMA FEST 2K19

1. a 2. března 2019, od 18.00

Praha – Storm Club, Tachovské náměstí 5, 13000 www.audiotraumafest.com

FB event: https://www.facebook.com/events/422092638213969/

Předprodej (goout.net): https://goout.net/cs/festivaly/audiotrauma-fest-2019/fddsd/+eeqyk/
Předprodej (audiotrauma.org): http://www.audiotrauma.org
2 DAY PASS: https://bit.ly/2UQlJv6
DAY 1 PASS: https://bit.ly/2RSw0Fj
DAY 2 PASS: https://bit.ly/2DyV52P
Kontakt:

 

Postindustriální festival Audiotrauma má již na evropské scéně pevně ukotvené místo. Již čtvrtým rokem se příznivci tvrdší inovativní elektroniky setkají v srdci Evropy a nutno dodat, že Praha je na tuto událost právem hrdá. Pečliví organizátoři festival neustále vylepšují, proto letos nejvyšší zvukové amplitudy rozduní nový a větší prostor. Konat se bude o prvním březnovém víkendu, symbolicky v místě elektronické hudbě zaslíbené - žižkovském Storm Clubu.

Jedním z vrcholů festivalu bude vystoupení německé kultovní formace Haujobb, která svým počinem Homes And Gardens na počátku devadesátých let položila pevné základy temnější větve E.B.M.. Frontman projektu Daniel Myer zvuk neustále vyvíjí a moduluje a nutno dodat, že poslední alba New World March a Blendwerk jsou organickým důkazem toho, jak efektivně modernizovat styl. Na podiu samozřejmě nebude chybět ani live member Manuel G. Richter, který ve svém oceňovaném projektu Xabec rozvinul práci se zvukem až na pole opojné zvukové alchymie a celé vystoupení tak vzbuzuje očekávaný velký zážitek.

Další bombou bude zajisté kanadský dynamit Iszoloscope. Yann Faussurier, estetizovaný hrami jako Doom Nocturne a Unreal Tournament, vydává léta na renomovaném industriálním labelu Ant-Zen. Nové album All Is Immensity And Chaos nabízí nekompromisní a třaskavou směs ambientu a vysokotepajících frekvencí a jeho živá vystoupení patří, jak mohu potvrdit, k těm nejnadupanějším setům, které lze prožít.

Francouzský zvukový mág Flint Glass ve svém projektu míchá elektroniku směrem k rhythmic noisu a dark ambientu. Ve spojení s Collapsarem stvořili unikátní a výjimečné album Deus Irae, inspirované stejnojmenným sci-fi románem P.K.Dicka a R.Zelaznyho. Můžeme se tedy těšit na cinematické atmosféry protékající dystopickými zvukovýmí krajinami.

Další lahůdkou bude exkluzivní vystoupení projektu Salt. O majitele labelu Ant-Zen Stefana Alta, grafika, producenta a o jeho - po dlouhých letech inspirace a zkušeností - debut albu Invisible byl velký zájem a proto vyšel hned na sedmi labelech. Pojďme si tedy užít noise/pop/beat masakr podávaný s infuzí japonského zeleného čaje.

Projekt Rendered Daniela Myera a francouzského techno DJ Clémenta Pereze nabízí devadesátkové E.B.M.darkwave oděné do hávu destruktivního techna.

Francouzští digicore noiseři Chrysalide už Prahu nejednou řádně rozpařili a důkazem toho bylo i jejich loňské festivalové vystoupení, kde rozjuchali celý sál. Energie, kterou do publika při svých setech pumpují, je obdivuhodná a my se můžeme těšit na další set pořadatelů celého festivalu, bez jejichž živelného vystoupení si festival už ani nedokážeme představit.

Francouzský projekt Sonic Area minulý ročník vynechal a připravoval novou desku Eternalism, která nabízí směs electro/IDM/experimentalu a dává tak již několikátý důvod k návštěvě Stormu.

Belgický mnohostranný umělec C-drík aka Kirdec (Cedric Fermont), organizátor koncertů, zakladatel vydavatelství Syrphe, člen přibližně patnácti hudebních uskupení, sólový producent se zálibou v terénních nahrávkách a pravděpodobně největší odborník na nezávislou, industriální, punkovou, hardcore, ambientní a elektronickou hudbu a noise v Asii a Africe, již v Praze vystupoval na Nové Alternativě v roce 2011. Nabízí industrial/ambient základy obohacené breakcore a speedcorem.

Italský projekt Aleph zabodoval na loňském ročníku. Na letošním ročníku představí zbrusu nové album Entropy (Audiotrauma Records), kde spolupracoval se sopranistkou Dimitrou Tripi a pohybuje se ve vodách dark electronic/ambientu, z kterých se občas vynoří rhythmic noise.

Francouzský projekt Ten Data Keshin vydal na Audiotrauma Records dvě alba, kde kombinoval electro s breakbeatem a vlivy cyberpunku v minulé dekádě, bude tedy zajímavé, v jaké formě a stylu Nika Bendera na ATF uslyšíme.

Ital Enrico Cerrato a jeho Petrolio přiváží nové album L+ES (Audiotrauma Records), melancholický noise a emocionální elektroniku.

Renaud-Gabriel Pion (mimo jiné spolupráce s Johnem Calem či Dead Can Dance), francouz známý už z loňského vystoupení Atonalist na ATF, multiinstrumentalista, který přetaví a nakombinuje akustické nástroje s elektronikou jako Hinterwelt.

Další kombinaci živých akustických nástrojů a harsh electro-indus beatů naservíruje francouzské ženské duo Machinalis Tarantulae. Kombinuje ve skladbách zvuky cella, kytary, perkusí a temné elektroniky, koketuje se steampunkovou estetikou, a tak se hudebně i vizuálně vyčleňuje z "pánského dark elektro klubu" labelu ze Štrasburku.

Holanďan Noire Antidote se vrací na ATF po dvou letech. Benjamin Schoones přiváží novou desku Negative Etiquette, kde míchá prvky witch house s experimentálním electrem.

Line up letošního ročníku samozřejmě orámují a rozproudí také DJs, kteří letošnímu nadupanému vydání dodají odpovídající esprit!

 

(LIVE) ► HAUJOBB (Germany) ► CHRYSALIDE (France) ► ISZOLOSCOPE (Canada) ► KIRDEC (Zaire / Belgium) ► RENDERED (Germany / France) ► SONIC AREA (France) ► FLINT GLASS VS. COLLAPSAR (France) ► SALT (Germany) ► HINTERWELT (France) ► MACHINALIS TARANTULAE (France) ► NOIRE ANTIDOTE (Netherlands) ► PETROLIO (Italy) ► ĀLEPH ? (Italy) ► TEN DATA KESHIN (France) (DJ'S) ► K.OZ ► :[S20]: ► 14ANGER ► C-DRÍK ► GENEVIEVE PASQUIER & DAN COURTMAN ► 141 ► SUPERSIMMETRIA ► ANOXEMIA ► SINTEC

► OPHELIA THE SUFFERING ► PARADROID ► AMNESY ► BARBARELLA

 

DAY 1: friday march 1st Haujobb / Sonic Area / C-drík aka Kirdec / Rendered / Flint Glass vs. Collapsar / Petrolio / Hinterwelt (aka Renaud-Gabriel Pion) +DJ's DAY 2 saturday march 2nd Chrysalide / Iszoloscope / Salt (aka Stefan Alt) / Noire Antidote / Machinalis Tarantulae / Aleph / Ten Data Keshin + DJ'

Další žurnál

MGLA s REVENGE přiváží vizi, disciplínu i opovržení

29. Duben 2019 14:35 |
MGLA, REVENGE + support  
... Zobrazit celý článek

VULTURE INDUSTRIES, HELHEIM, MADDER MORTEM

24. Duben 2019 08:17 |
VULTURE INDUSTRIES, HELHEIM, MADDER MORTEM
... Zobrazit celý článek

MONSTROSITY se vrací po víc než 15 letech dobýt Prahu!

8. Duben 2019 15:36 |
MONSTROSITY vydali vloni v září po 11 letech desku a opět se jedná o mistrný floridský death metal! Legendární kapela kolem Lee Harrisona taky po víc jak patnácti letech vrátí dobýt Prahu!
... Zobrazit celý článek

Ozvěny krveprolití - RINGS OF SATURN / NEKROGOBLIKON

15. Březen 2019 10:26 |
RINGS OF SATURN / NEKROGOBLIKON
... Zobrazit celý článek