Pražskou Sedmičku dvakrát ovládne vynikající hardcore punk

|
Pražskou Sedmičku dvakrát ovládne vynikající hardcore punk

Populární pražský klub 007, situovaný ve strahovském areálu studentských kolejí, rozezní v dubnu dvakrát v krátkém časovém rozmezí výtečný zámořský hardcore punk – ve čtvrtek 14. 4. zde vystoupí Cancer Bats z kanadského Toronta a v pondělí 18. 4. poté bostonští No Trigger.

Někdy v průběhu roku 2004 se rozhodl současný zpěvák Cancer Bats Liam Cormier společně s kytaristou Scottem Middletonem realizovat hudební tvorbu jasně inspirovanou jejich vzory – Refused, Black Flag a možná trochu nečekaně i Led Zeppelin. Do party přibrali ještě Andrewa McCrackena na basu a Joela Batha k bicím. Následné lehké obměny v sestavě postrčily kapelu hodně dopředu a vedly k úspěšným koncertům se jmény jako Billy Talent, Every Time I Die, Alexisonfire či Comeback Kid.

cancer bats

Rok 2006 byl pro Netopýry takřka zlomový – červen se totiž nesl ve znamení vydání první oficiální studiové nahrávky „Birthing The Giant“. Následující dva roky věnovali Cancer Bats tvorbě nového materiálu a zejména bohaté dávce živých vystoupení. 22. dubna 2008 pak přišlo na pulty album „Hail Destroyer“ s exkluzivními hosty v podobě zpěváků Rise Against a Billy Talent. Časopis Kerrang! ohodnotil desku plným počtem bodů a „netopýři“ byli nominováni týmž časopisem na desku roku 2008.

Po další sérii koncertních šňůr vyplivli hoši v dubnu minulého roku další studiovku „Bears, Mayors, Scraps & Bones“, a před pár dny odstartovali své zatím nejdelší a nejobsáhlejší evropské turné, v jehož rámci zavítají i do Prahy. Doplní je při tom francouzští hlukotvůrci Vera Cruz a nekompromisní mosheři a zástupci stáje Bridge Nine Records - Cruel Hand z nejsevernějšího cípu východního pobřeží USA.

Jen o čtyři dny později budeme mít možnost vidět na stejném místě další lahůdku – kapelu, jež fandí hokejovému klubu Boston Bruins, patřícímu shodou okolností do stejné divize jako Toronto Maple Leafs. A především partu nadšenců, hrajících skvělý melodický hardcore punk.


No Trigger, přestože o nich v poslední době nebylo moc slyšet, se pohybují na scéně dokonce o rok déle než Cancer Bats – vznikli v roce 2003. O rok později vydali své debutové EP „Extinction In Stereo“ a za dalších dvanáct měsíců podepsali smlouvu s populárním labelem Nitro Records, jejímž výsledkem bylo v březnu 2006 album „Canyoneer“. Vše se zdálo být na nejlepší cestě. Jenže přístup chlapců z Massachussets byl možná až příliš poctivý, a potom, co odehráli po boku A Wilhelm Scream, Set Your Goals a Strike Anywhere během pouhého jednoho kalendářního roku takřka dvě stovky koncertů, se ocitli na pokraji, jak fyzických, tak i psychických sil.

Následovalo více jak dvouleté období odpočinku a nečinnosti, během něhož se fanoušci pomalu smiřovali s tím, že kapela v tichosti zanikla. To ale vyvrátili No Trigger v září loňského roku tím, že oznámili vydání nového singlu „Be Honest“, lednové australské turné, dubnové mini-turné po Evropě a dokončení nového alba ještě před létem 2011. K nemalé radosti jejich českých fanoušků zahrají společně se švédskými old schoolery Stay Hungry v pondělí 18. dubna i na pražské Sedmičce.

Praha 6 – Klub 007

Koleje ČVUT – Strahov

14. dubna 2011 v 19:00

Cancer Bats (Kanada), Vera Cruz (Francie), Cruel Hand (USA)

Předprodej 269 Kč / na místě 299 Kč


18. dubna 2011 v 19:30

No Trigger (USA), Stay Hungry (Švédsko)

Na místě 230 Kč

 

Další žurnál

Ufomammut (ITA) a Usnea (USA) aneb těžký doom metalový kalibr v říjnu na 007

23. Květen 2017 11:52 |
Ufomammut (ITA), Usnea (USA) + supportSobota 21. 10. 2017 - Klub 007 Strahov, Praha
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - BRUTAL ASSAULT OBSCUROS ZVOU NA FOTBAL!

16. Květen 2017 10:08 |
Neoficiální mistrovství světa v kopané proběhne 28. května na hřišti ve Štěrboholích za účasti týmů Brutal Assault Obscuros, Obscene Extreme Grinders, Mighty Sounds Rebels a Rock For People's Ninjas. Vyzýváme všechny fanoušky Brutal Assault Obscuros, aby v co největší míře přišli podpořit své hrdiny a pomohli nás dotlačit k vytouženému Poháru!
... Zobrazit celý článek

Dead Cross + Mike Patton

5. Květen 2017 15:06 |
Poslechněte si ukázku, jak zní Dead Cross s novým zpěvákem, Mikem Pattonem. Celé album vyjde přibližně za tři měsíce.    
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - NOVINKY V SESTAVĚ S BORIS, WOLVES IN THE THRONE ROOM A CROWBAR

20. Duben 2017 10:02 |
Tento přísun kapel čertužel začneme špatnými zprávami, svoji účast na BA museli odvolat kapely LIFE OF AGONY a GRUESOME. Na druhou stranu nás může těšit festivalový debut atmosférického black metalu WOLVES IN THE THRONE ROOM, kteří sami utvořili celou alternativní linii tohoto žánru.
... Zobrazit celý článek

KILLING JOKE po 12 letech na brněnské Flédě

13. Duben 2017 12:54 |
KILLING JOKE (UK) 18. června 2017 - Fléda, Brno
... Zobrazit celý článek