Pražskou Sedmičku dvakrát ovládne vynikající hardcore punk

|
Pražskou Sedmičku dvakrát ovládne vynikající hardcore punk

Populární pražský klub 007, situovaný ve strahovském areálu studentských kolejí, rozezní v dubnu dvakrát v krátkém časovém rozmezí výtečný zámořský hardcore punk – ve čtvrtek 14. 4. zde vystoupí Cancer Bats z kanadského Toronta a v pondělí 18. 4. poté bostonští No Trigger.

Někdy v průběhu roku 2004 se rozhodl současný zpěvák Cancer Bats Liam Cormier společně s kytaristou Scottem Middletonem realizovat hudební tvorbu jasně inspirovanou jejich vzory – Refused, Black Flag a možná trochu nečekaně i Led Zeppelin. Do party přibrali ještě Andrewa McCrackena na basu a Joela Batha k bicím. Následné lehké obměny v sestavě postrčily kapelu hodně dopředu a vedly k úspěšným koncertům se jmény jako Billy Talent, Every Time I Die, Alexisonfire či Comeback Kid.

cancer bats

Rok 2006 byl pro Netopýry takřka zlomový – červen se totiž nesl ve znamení vydání první oficiální studiové nahrávky „Birthing The Giant“. Následující dva roky věnovali Cancer Bats tvorbě nového materiálu a zejména bohaté dávce živých vystoupení. 22. dubna 2008 pak přišlo na pulty album „Hail Destroyer“ s exkluzivními hosty v podobě zpěváků Rise Against a Billy Talent. Časopis Kerrang! ohodnotil desku plným počtem bodů a „netopýři“ byli nominováni týmž časopisem na desku roku 2008.

Po další sérii koncertních šňůr vyplivli hoši v dubnu minulého roku další studiovku „Bears, Mayors, Scraps & Bones“, a před pár dny odstartovali své zatím nejdelší a nejobsáhlejší evropské turné, v jehož rámci zavítají i do Prahy. Doplní je při tom francouzští hlukotvůrci Vera Cruz a nekompromisní mosheři a zástupci stáje Bridge Nine Records - Cruel Hand z nejsevernějšího cípu východního pobřeží USA.

Jen o čtyři dny později budeme mít možnost vidět na stejném místě další lahůdku – kapelu, jež fandí hokejovému klubu Boston Bruins, patřícímu shodou okolností do stejné divize jako Toronto Maple Leafs. A především partu nadšenců, hrajících skvělý melodický hardcore punk.


No Trigger, přestože o nich v poslední době nebylo moc slyšet, se pohybují na scéně dokonce o rok déle než Cancer Bats – vznikli v roce 2003. O rok později vydali své debutové EP „Extinction In Stereo“ a za dalších dvanáct měsíců podepsali smlouvu s populárním labelem Nitro Records, jejímž výsledkem bylo v březnu 2006 album „Canyoneer“. Vše se zdálo být na nejlepší cestě. Jenže přístup chlapců z Massachussets byl možná až příliš poctivý, a potom, co odehráli po boku A Wilhelm Scream, Set Your Goals a Strike Anywhere během pouhého jednoho kalendářního roku takřka dvě stovky koncertů, se ocitli na pokraji, jak fyzických, tak i psychických sil.

Následovalo více jak dvouleté období odpočinku a nečinnosti, během něhož se fanoušci pomalu smiřovali s tím, že kapela v tichosti zanikla. To ale vyvrátili No Trigger v září loňského roku tím, že oznámili vydání nového singlu „Be Honest“, lednové australské turné, dubnové mini-turné po Evropě a dokončení nového alba ještě před létem 2011. K nemalé radosti jejich českých fanoušků zahrají společně se švédskými old schoolery Stay Hungry v pondělí 18. dubna i na pražské Sedmičce.

Praha 6 – Klub 007

Koleje ČVUT – Strahov

14. dubna 2011 v 19:00

Cancer Bats (Kanada), Vera Cruz (Francie), Cruel Hand (USA)

Předprodej 269 Kč / na místě 299 Kč


18. dubna 2011 v 19:30

No Trigger (USA), Stay Hungry (Švédsko)

Na místě 230 Kč

 

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - NOVÉ POTVRZENÉ KAPELY! WARDRUNA, CONVERGE, TORMENTOR, INGESTED

16. Říjen 2017 14:09 |
Norský fenomén WARDRUNA na BA 2018! Kapela založená Einarem Kvitrafnem Selvikem okouzlila už svým debutovým albem Gap Var Ginnunga, kterým započala trilogii Runaljod. V průběhu let WARDRUNAhledala cesty, jak svůj unikátní zvuk přenést na pódia. Výsledkem je hrstka velmi zvláštních koncertů, jedním z nich je například vystoupení před 1100 let starou lodí Gokstad ve Viking Ship Museu v Norsku.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - DATUM KONÁNÍ, SPUŠTĚNÍ PŘEDPRODEJE A PRVNÍ VÁRKA KAPEL PRO BA 2018 JE TADY!

16. Říjen 2017 14:06 |
Po uplynulém ročníku, který se poprvé v historii podařilo vyprodat již v předprodeji, právě spouštíme předprodej na Brutal Assault 2018! Další ročník se bude konat v termínu 8. - 11. srpna 2018 na stejném místě činu, tedy v Josefovské pevnosti!
... Zobrazit celý článek

Andy James, Vivaldi Angel už příští středu v Music City Pointu

29. Září 2017 10:20 |
Ve středu 4. 10. 2017 dorazí na svou českou koncertní premiéru do pražského Music City Pointu duo talentovaných kytaristů – Andy James a Angel Vivaldi v rámci jejich „The Wave of Synergy Tour 2017“. V rámci koncertu proběhne i kytarový workshop, na který je možné zakoupit lístek, i samostatně (viz link dole). 
... Zobrazit celý článek

Björk s novým albem a videoklipem

20. Září 2017 17:11 |
Islandská zpěvačka Björk chystá nové album, které by mělo vyjít letos v listopadu. Podívejte se na videoklip ke skladbě The Gate, která by se na album měla objevit.
... Zobrazit celý článek

Queens of Everything mají nový videoklip

20. Září 2017 11:59 |
Podívejte se na nový videoklip pražských Queens of Everything ke skladbě Out of My Mind and Out of Time.
... Zobrazit celý článek