Elektro - industriální THOT (BE) přijedou poprvé do ČR

|
Elektro - industriální THOT (BE) přijedou poprvé do ČR

Bruselští Thot jsou evropskou variací amerických Nine Inch Nails. Kapela přijede poprvé zahrát do Čech jako host křtu nového CD tuzemských Sunshine, který proběhne 21. 4. 2011 v Praze v Lucerna Music baru. V pátek  22. 4. 2011 je možné navštívit koncert v Mariánských Lázních v klubu Na Rampě. Kapela představí písně z nové desky Obscured By The Wind, která vyšla před pár dny jako free-download na internetu a také v omezeném nákladu na CD.

Muzika Thot je přirozenou kombinací akustických a industriálních zvuků rockové a elektronické hudby, která se nedrží jednoho stylu a koncerty umí rozjet ve velkém. Kromě úchvatných živých vystoupení je můžete vidět v Bruselu, jak pořádají pouliční vizuální performance a akustické happeningy.

« Obrovská síla, skvěle realizováno (Franz Treichler, The Young Gods). »

« Skupina Thot je za poslední roky bezpochyby nejzajímavějším nováčkem na industriální scéně (Sonic Abuse, Velká Británie). »

Hned jejich první album The Huffed Hue z roku 2005 má velice dobré a pochvalné recenze. O rok později vydávají abum remixů The Huffed Fragments. Roku 2008 vydávají album Year of the Thistles. V současné době nahrávají Thot nové album, které vyjde letos v březnu v Belgii. Mozkem kapely je zpěvák Grégoire Fray. Bicí a elektroniku má na starosti Gil de Chevigné, Phillipe Gillès piáno a klávesy a Julien Forthomme hraje na baskytaru. Nepostradatelnou členkou je scénografka Arille Moensová se svými působivými videoprojekcemi. Celou kapelu pak stmeluje mistr zvuku Francois Vincent.

Zahraniční recenze :

Thot je nadějná elektro-rocková kapela z Bruselu. Její muzika potěší bezpochyby jak posluchače tvrdého rocku, tak fanoušky elektroniky ve stylu NIN, rozhodně není na jeden poslech. Domorodé zpěvy a hard rockové kytarové riffy… tahle kombinace pohne i pařezem. Thot - to je těžkotonážní, neuvěřitelně nadupaný alternativní rock, navíc podtržený osobitým a obratným používáním nejroztodivnějších elektronických mašinek. Ze zpěvákova hlasu čiší energie, která ohromujícím způsobem dokresluje celkový dojem. (…) Stále žasnu, jakou promakanou hudbu předvádějí na svých EP. (…) Mám takový dojem, že v Belgii tiká časovaná hudební bomba. (Disagreement, Luxembourg, 2010).

První skladba Stories of the Hills Mover je naprosto neskutečná, do rytmu tepe a buší jako noiseová vlna tsunami, která člověka smete, aniž by ji čekal. A to ještě dotyčný netuší, že se na něj přiřítí nefalšovaný industriální masakr v podobě druhé skladby The Fields Tuner, která ho rozseká takovým způsobem, že se může jít kapelka Rammstein se svou agresivní rockovou popinou rovnou zahrabat. Je to ťafka mezi oči, jako když člověk poprvé uslyšel The Fragile od NIN nebo Psalm 69 od Ministry. (…) Koho už nějakou dobu baví industrial, určitě si přijde na své. (…) Stačí si poslechnout poslední dva singly a hned je jasné, že Thot mají našlápnuto…(Sonic Abuse, England, August 2010).

Odkazy : http://thot.bandcamp.com, http://www.myspace.com/thot

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - NOVÉ POTVRZENÉ KAPELY! WARDRUNA, CONVERGE, TORMENTOR, INGESTED

16. Říjen 2017 14:09 |
Norský fenomén WARDRUNA na BA 2018! Kapela založená Einarem Kvitrafnem Selvikem okouzlila už svým debutovým albem Gap Var Ginnunga, kterým započala trilogii Runaljod. V průběhu let WARDRUNAhledala cesty, jak svůj unikátní zvuk přenést na pódia. Výsledkem je hrstka velmi zvláštních koncertů, jedním z nich je například vystoupení před 1100 let starou lodí Gokstad ve Viking Ship Museu v Norsku.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - DATUM KONÁNÍ, SPUŠTĚNÍ PŘEDPRODEJE A PRVNÍ VÁRKA KAPEL PRO BA 2018 JE TADY!

16. Říjen 2017 14:06 |
Po uplynulém ročníku, který se poprvé v historii podařilo vyprodat již v předprodeji, právě spouštíme předprodej na Brutal Assault 2018! Další ročník se bude konat v termínu 8. - 11. srpna 2018 na stejném místě činu, tedy v Josefovské pevnosti!
... Zobrazit celý článek

Andy James, Vivaldi Angel už příští středu v Music City Pointu

29. Září 2017 10:20 |
Ve středu 4. 10. 2017 dorazí na svou českou koncertní premiéru do pražského Music City Pointu duo talentovaných kytaristů – Andy James a Angel Vivaldi v rámci jejich „The Wave of Synergy Tour 2017“. V rámci koncertu proběhne i kytarový workshop, na který je možné zakoupit lístek, i samostatně (viz link dole). 
... Zobrazit celý článek

Björk s novým albem a videoklipem

20. Září 2017 17:11 |
Islandská zpěvačka Björk chystá nové album, které by mělo vyjít letos v listopadu. Podívejte se na videoklip ke skladbě The Gate, která by se na album měla objevit.
... Zobrazit celý článek

Queens of Everything mají nový videoklip

20. Září 2017 11:59 |
Podívejte se na nový videoklip pražských Queens of Everything ke skladbě Out of My Mind and Out of Time.
... Zobrazit celý článek