Elektro - industriální THOT (BE) přijedou poprvé do ČR

|
Elektro - industriální THOT (BE) přijedou poprvé do ČR

Bruselští Thot jsou evropskou variací amerických Nine Inch Nails. Kapela přijede poprvé zahrát do Čech jako host křtu nového CD tuzemských Sunshine, který proběhne 21. 4. 2011 v Praze v Lucerna Music baru. V pátek  22. 4. 2011 je možné navštívit koncert v Mariánských Lázních v klubu Na Rampě. Kapela představí písně z nové desky Obscured By The Wind, která vyšla před pár dny jako free-download na internetu a také v omezeném nákladu na CD.

Muzika Thot je přirozenou kombinací akustických a industriálních zvuků rockové a elektronické hudby, která se nedrží jednoho stylu a koncerty umí rozjet ve velkém. Kromě úchvatných živých vystoupení je můžete vidět v Bruselu, jak pořádají pouliční vizuální performance a akustické happeningy.

« Obrovská síla, skvěle realizováno (Franz Treichler, The Young Gods). »

« Skupina Thot je za poslední roky bezpochyby nejzajímavějším nováčkem na industriální scéně (Sonic Abuse, Velká Británie). »

Hned jejich první album The Huffed Hue z roku 2005 má velice dobré a pochvalné recenze. O rok později vydávají abum remixů The Huffed Fragments. Roku 2008 vydávají album Year of the Thistles. V současné době nahrávají Thot nové album, které vyjde letos v březnu v Belgii. Mozkem kapely je zpěvák Grégoire Fray. Bicí a elektroniku má na starosti Gil de Chevigné, Phillipe Gillès piáno a klávesy a Julien Forthomme hraje na baskytaru. Nepostradatelnou členkou je scénografka Arille Moensová se svými působivými videoprojekcemi. Celou kapelu pak stmeluje mistr zvuku Francois Vincent.

Zahraniční recenze :

Thot je nadějná elektro-rocková kapela z Bruselu. Její muzika potěší bezpochyby jak posluchače tvrdého rocku, tak fanoušky elektroniky ve stylu NIN, rozhodně není na jeden poslech. Domorodé zpěvy a hard rockové kytarové riffy… tahle kombinace pohne i pařezem. Thot - to je těžkotonážní, neuvěřitelně nadupaný alternativní rock, navíc podtržený osobitým a obratným používáním nejroztodivnějších elektronických mašinek. Ze zpěvákova hlasu čiší energie, která ohromujícím způsobem dokresluje celkový dojem. (…) Stále žasnu, jakou promakanou hudbu předvádějí na svých EP. (…) Mám takový dojem, že v Belgii tiká časovaná hudební bomba. (Disagreement, Luxembourg, 2010).

První skladba Stories of the Hills Mover je naprosto neskutečná, do rytmu tepe a buší jako noiseová vlna tsunami, která člověka smete, aniž by ji čekal. A to ještě dotyčný netuší, že se na něj přiřítí nefalšovaný industriální masakr v podobě druhé skladby The Fields Tuner, která ho rozseká takovým způsobem, že se může jít kapelka Rammstein se svou agresivní rockovou popinou rovnou zahrabat. Je to ťafka mezi oči, jako když člověk poprvé uslyšel The Fragile od NIN nebo Psalm 69 od Ministry. (…) Koho už nějakou dobu baví industrial, určitě si přijde na své. (…) Stačí si poslechnout poslední dva singly a hned je jasné, že Thot mají našlápnuto…(Sonic Abuse, England, August 2010).

Odkazy : http://thot.bandcamp.com, http://www.myspace.com/thot

Další žurnál

Ufomammut (ITA) a Usnea (USA) aneb těžký doom metalový kalibr v říjnu na 007

23. Květen 2017 11:52 |
Ufomammut (ITA), Usnea (USA) + supportSobota 21. 10. 2017 - Klub 007 Strahov, Praha
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - BRUTAL ASSAULT OBSCUROS ZVOU NA FOTBAL!

16. Květen 2017 10:08 |
Neoficiální mistrovství světa v kopané proběhne 28. května na hřišti ve Štěrboholích za účasti týmů Brutal Assault Obscuros, Obscene Extreme Grinders, Mighty Sounds Rebels a Rock For People's Ninjas. Vyzýváme všechny fanoušky Brutal Assault Obscuros, aby v co největší míře přišli podpořit své hrdiny a pomohli nás dotlačit k vytouženému Poháru!
... Zobrazit celý článek

Dead Cross + Mike Patton

5. Květen 2017 15:06 |
Poslechněte si ukázku, jak zní Dead Cross s novým zpěvákem, Mikem Pattonem. Celé album vyjde přibližně za tři měsíce.    
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - NOVINKY V SESTAVĚ S BORIS, WOLVES IN THE THRONE ROOM A CROWBAR

20. Duben 2017 10:02 |
Tento přísun kapel čertužel začneme špatnými zprávami, svoji účast na BA museli odvolat kapely LIFE OF AGONY a GRUESOME. Na druhou stranu nás může těšit festivalový debut atmosférického black metalu WOLVES IN THE THRONE ROOM, kteří sami utvořili celou alternativní linii tohoto žánru.
... Zobrazit celý článek

KILLING JOKE po 12 letech na brněnské Flédě

13. Duben 2017 12:54 |
KILLING JOKE (UK) 18. června 2017 - Fléda, Brno
... Zobrazit celý článek