Taliesyn v rámci svého tour poprvé navštíví Jesenici u Rakovníka

|

Již několik měsíců uběhlo od vydání alba Zvesela!, kterým na sebe výrazně upozornila přažská hudební formace Taliesyn. Signifikantní esence folkové hudby, rocku, world music, jazzu, ale i angloamerického písničkářství, ostrovních balad či českomoravského folklóru strhla na svou stranu řady fanoušků po celé České republice. Nyní kapela poprvé zahraje v Jesenici u Rakovníka. Koncert se odehraje 10. června v klubu Truhlárna. O tom, že tentokrát se do Jesenice přijede podívat hudební těleso evropského měřítka svědčí i to, že si Taliesyn jako účinkující vybral i vídeňský festival Montmartre.

Čtvrtého září vystoupí skupina jako hlavní hvězda finálového dne festivalu Montmartre – Kunst im Park. Sedmý ročník populárního největšího multikulturního festivalu ve Vídni, který každoročně navštíví na šedesát tisíc příchozích, tak poprvé v pozici headlinera přivítá českou skupinu. „Hudba této kapely je něco, na co spousta lidí čekala. Dlouhou jsem tak výbornou muziku neslyšel a jsem opravdu velmi šťastný, že Taliesyn budeme moci letos přivítat na Montmartru.“ dodává dramaturg festivalu Erich Porsch.  O den později  Taliesyn zahrají ve slavném Tunnel Clubu v centru Vídně. Kapela tak uzavře speciální rakouské tour, jemuž bude ještě předcházet festivalová sezóna v České republice. Během té skupina navštíví např.  Lovosický Žafest nebo věhlasný multikulturní festival Colours of Ostrava.

V rámci tour k nové desce se tak i Jesenice u Rakovníka může těšit na zcela mimořádný koncert kapely, jejíž členové působí po boku interpretů jako Marie Rottrová, Roman Dragoun nebo v kapelách Neřež, Bran či Irish Dew.

Další žurnál

Thrashmetalové Brno a deathmetalová Praha - TESTAMENT a DYING FETUS v Česku!

23. Červen 2017 14:18 |
Testament (USA), Death Angel (USA), Annihilator (CAN)
... Zobrazit celý článek

Kontroverzní Laibach v Paláci Akropolis i s novým albem!

22. Červen 2017 09:59 |
Provokatéři Laibach se po delším čase vracejí do Prahy! Kultovní slovinská kapela s sebou přiveze nové album “Also Sprach Zarathustra”, které má vyjít v červenci letošního roku. Nové album původně vzniklo pro divadelní představení inspirované stejnojmenným filozofickým románem Friedricha Nietzscheho. 
... Zobrazit celý článek

Druhý singl Dead Cross - Seizure and Desist

21. Červen 2017 11:07 |
Podívejte se na druhý singl z připravovaného eponymního debutu kalifornské skupiny Dead Cross - Seizure and Desist.
... Zobrazit celý článek

Horor-punk/metaloví WEDNESDAY 13 v po dvou letech v Praze!

9. Červen 2017 14:33 |
Wednesday 13 (USA) + support 5. 11. - Praha, Rock Café   Horror-punk/metaloví Wednesday 13 se po dvou letech vracejí opět do Prahy. Joseph Poole a spol přivezou v listopadu do Rock Café zbrusu novou desku Condolences (2017). Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejních sítích. Nejlevnější vstupenky jsou na webu pořadatele www.obscure.cz.  
... Zobrazit celý článek

Festival SLUNOVRAT sobota 24. 6. Kralupy nad Vltavou

7. Červen 2017 12:37 |
Další ročník festivalu SLUNOVRAT se blíží! Kdy?  V sobotu 24. 6. od 14 hodin! Kde? Na kopci! https://mapy.cz/s/1DKrP Macalák - u bunkru   Na 9. ročníku festivalu SLUNOVRAT zahrají: 
... Zobrazit celý článek