Britská indie-senzace Wild Beasts v srpnu vystoupí v Lucerna Music Baru

Britská indie-senzace Wild Beasts v srpnu vystoupí v Lucerna Music Baru

Tisková zpráva D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar

Wild Beasts je indie-rocková kapela z Kendalu v Lake District v Anglii. Svůj první singl "Brave Bulging Buoyant Clairvoyants" vydali na Bad Sneakers Records v listopadu 2006 a vzápětí podepsali smlouvu u Domino Records . Dosud vydali tři kritikou opěvovaná alba Limbo, Panto z roku 2008, Two Dancers z roku 2009 a Smother z letošního roku. Two Dancers bylo nominováno na Mercury Prize.

Limbo, Panto je jejich debutové album. Stačí se podívat na názvy písniček: Vigil For A Fuddy Duddy, The Old Dog, Cheerio Chaps, a hned vám bude jasné, že se v téhle skupině sešly výjimečné osobnosti. Na téhle desce vás nečeká nic, co byste znali pod současným nánosem všednosti. Tady vstupujete do zcela nového, dosti podivného a vysoce originálního prostředí. Jeden poslech stačí k tomu, aby vás jejich skladby očarovaly a naprosto zmátly. Jedno je jisté, takhle originální kapelu Británie už dlouho neměla.

Zpěvák Hayden Thorpe vás ihned upoutá svým falzetem prokládaným výkřiky. Jako by ventiloval svou emocionální frustraci – takový projev je nejen projevem určité bezbrannosti, ale nese v sobě i notnou dávku šarmu.

Wild Beasts začali hrát, když jim bylo osmnáct a hlavním cílem bylo vyhnout se jakýmkoliv normám: “Máme štěstí, že jsme opravdu dřeli a snažili se být co nejvíc individuální. Vzešlo to z nudy a z nedostatku zájmu o pivo a testosteronový rock . Zahustilo nás to jako ovoce,” říká Hayden

Hayden Thorpe a Ben Little, studenti z Queen Katherine School založili v roce 2002 duo Fauve, ve francouzštině "wild beast"(divoké zvíře), a začali skládat své písničky. V lednu 2004 se k nim přidal bubeník Chris Talbot, známý jako Bert, a kapela získala své jméno Wild Beasts. Trio nahrálo své stejnojmenné EP v červnu 2004 a v září 2005 skupina přesídlila do Leedsu a přibrala Toma Fleminga, který hrál na basovou kytaru. 

Wild Beasts podepsali smlouvu s Bad Sneakers Records v srpnu 2006. První singl "Brave Bulging Buoyant Clairvoyants" s "úžasným falzetem Haydena, který naříká za zvuku zvonivých kytar,” vyšplhal na sedmnácté místo britské hitparády.

V květnu 2007 časopis NME označil Wild Beasts jako jednu z deseti kapel, které patří na špičku současné hudby. Jejich debut byl popisován jako " šokující, legrační a nadmíru nezaměnitelný.”
Jejich druhé album Two Dancers vyšlo v srpnu 2009 a bylo opět výtečně hodnoceno. Objevilo se v mnoha seznamech nejlepších desek roku 2009 a bylo nominováno na Mercury Prize 2010. Třetí album Wild Beasts s názvem Smother vyšlo v květnu 2011 a skupina oznámila, že na turné vyjedou s další členkou skupiny Katie Harkin ze Sky Larkin.
I jejich nové album získalo čtyřhvězdičkové hodnocení v magazínech Q, Mojo a Uncut. BBC šlo ještě dál – nazvalo album albem roku 2011 a skupinu nejvíce inspirující v celé Británii. Na Metacritic Smother získalo 86 bodů ze sta možných a stalo se tak dosud sedmým nejlepším albem roku 2011 ve všech kategoriích. 

Wild Beasts vystoupí premiérově v Praze 15.8. v Lucerna Music Baru. Klub bude otevřen od 20:00.

Vstupenky za 350,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně LMB bez popltku, v den koncertu pak za 450,- Kč.

Více info na:

www.wild-beasts.co.uk
www.myspace.com/wildbeasts
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Další žurnál

Gorillaz oznamují předskokana na pražském koncertu a představují nový singl a videoklip

7. Listopad 2017 15:53 |
V úterý 14. listopadu se českému publiku poprvé na živo představí nejslavnější virtuální kapela světa Gorillaz. Jako součást turné k novému studiovému albu „Humanz“ čeká pražskou O2 arenu velkolepá vizuální show, kterou přiveze celkem 10 kamionů.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2018 - NOVÉ KAPELY S MINISTRY, SAINT VITUS & BLOOD INCANTATION

2. Listopad 2017 15:30 |
MINISTRY hráli sice na BA v roce 2016, ale dojem, který za sebou Al Jourgensen a jeho kohorta zanechali, byl tak intenzivní, že jsme nemohli odolat a pozvali je znovu. Továrna na psychotický zvuk tentokrát přiveze i novou desku!
... Zobrazit celý článek

Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws

25. Říjen 2017 10:37 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Obscene Extreme 2018 - DIMENZE GRIND CHAOSU JE ZPĚT!!! INGROWING!!!

25. Říjen 2017 10:30 |
Další kapelou, která se po době hibernace dala dohromady, jsou všem dobře známí čeští grindeři INGROWING!!! Kapela, která vznikla na troskách bandy Plastic Grave v roce 1995, si za svoji existenci a aktivitu rozhodně zaslouží status legendy. 
... Zobrazit celý článek

Ulsect inovují death metal - v neděli živě!

21. Říjen 2017 10:25 |
Jednota uvádí: ULSECT death metal | avantgarde | Season of Mist | NL facebook.com/ulsect ulsect.bandcamp.com ulsect.com
... Zobrazit celý článek