Britská indie-senzace Wild Beasts v srpnu vystoupí v Lucerna Music Baru

Britská indie-senzace Wild Beasts v srpnu vystoupí v Lucerna Music Baru

Tisková zpráva D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar

Wild Beasts je indie-rocková kapela z Kendalu v Lake District v Anglii. Svůj první singl "Brave Bulging Buoyant Clairvoyants" vydali na Bad Sneakers Records v listopadu 2006 a vzápětí podepsali smlouvu u Domino Records . Dosud vydali tři kritikou opěvovaná alba Limbo, Panto z roku 2008, Two Dancers z roku 2009 a Smother z letošního roku. Two Dancers bylo nominováno na Mercury Prize.

Limbo, Panto je jejich debutové album. Stačí se podívat na názvy písniček: Vigil For A Fuddy Duddy, The Old Dog, Cheerio Chaps, a hned vám bude jasné, že se v téhle skupině sešly výjimečné osobnosti. Na téhle desce vás nečeká nic, co byste znali pod současným nánosem všednosti. Tady vstupujete do zcela nového, dosti podivného a vysoce originálního prostředí. Jeden poslech stačí k tomu, aby vás jejich skladby očarovaly a naprosto zmátly. Jedno je jisté, takhle originální kapelu Británie už dlouho neměla.

Zpěvák Hayden Thorpe vás ihned upoutá svým falzetem prokládaným výkřiky. Jako by ventiloval svou emocionální frustraci – takový projev je nejen projevem určité bezbrannosti, ale nese v sobě i notnou dávku šarmu.

Wild Beasts začali hrát, když jim bylo osmnáct a hlavním cílem bylo vyhnout se jakýmkoliv normám: “Máme štěstí, že jsme opravdu dřeli a snažili se být co nejvíc individuální. Vzešlo to z nudy a z nedostatku zájmu o pivo a testosteronový rock . Zahustilo nás to jako ovoce,” říká Hayden

Hayden Thorpe a Ben Little, studenti z Queen Katherine School založili v roce 2002 duo Fauve, ve francouzštině "wild beast"(divoké zvíře), a začali skládat své písničky. V lednu 2004 se k nim přidal bubeník Chris Talbot, známý jako Bert, a kapela získala své jméno Wild Beasts. Trio nahrálo své stejnojmenné EP v červnu 2004 a v září 2005 skupina přesídlila do Leedsu a přibrala Toma Fleminga, který hrál na basovou kytaru. 

Wild Beasts podepsali smlouvu s Bad Sneakers Records v srpnu 2006. První singl "Brave Bulging Buoyant Clairvoyants" s "úžasným falzetem Haydena, který naříká za zvuku zvonivých kytar,” vyšplhal na sedmnácté místo britské hitparády.

V květnu 2007 časopis NME označil Wild Beasts jako jednu z deseti kapel, které patří na špičku současné hudby. Jejich debut byl popisován jako " šokující, legrační a nadmíru nezaměnitelný.”
Jejich druhé album Two Dancers vyšlo v srpnu 2009 a bylo opět výtečně hodnoceno. Objevilo se v mnoha seznamech nejlepších desek roku 2009 a bylo nominováno na Mercury Prize 2010. Třetí album Wild Beasts s názvem Smother vyšlo v květnu 2011 a skupina oznámila, že na turné vyjedou s další členkou skupiny Katie Harkin ze Sky Larkin.
I jejich nové album získalo čtyřhvězdičkové hodnocení v magazínech Q, Mojo a Uncut. BBC šlo ještě dál – nazvalo album albem roku 2011 a skupinu nejvíce inspirující v celé Británii. Na Metacritic Smother získalo 86 bodů ze sta možných a stalo se tak dosud sedmým nejlepším albem roku 2011 ve všech kategoriích. 

Wild Beasts vystoupí premiérově v Praze 15.8. v Lucerna Music Baru. Klub bude otevřen od 20:00.

Vstupenky za 350,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně LMB bez popltku, v den koncertu pak za 450,- Kč.

Více info na:

www.wild-beasts.co.uk
www.myspace.com/wildbeasts
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Další žurnál

Thrashmetalové Brno a deathmetalová Praha - TESTAMENT a DYING FETUS v Česku!

23. Červen 2017 14:18 |
Testament (USA), Death Angel (USA), Annihilator (CAN)
... Zobrazit celý článek

Kontroverzní Laibach v Paláci Akropolis i s novým albem!

22. Červen 2017 09:59 |
Provokatéři Laibach se po delším čase vracejí do Prahy! Kultovní slovinská kapela s sebou přiveze nové album “Also Sprach Zarathustra”, které má vyjít v červenci letošního roku. Nové album původně vzniklo pro divadelní představení inspirované stejnojmenným filozofickým románem Friedricha Nietzscheho. 
... Zobrazit celý článek

Druhý singl Dead Cross - Seizure and Desist

21. Červen 2017 11:07 |
Podívejte se na druhý singl z připravovaného eponymního debutu kalifornské skupiny Dead Cross - Seizure and Desist.
... Zobrazit celý článek

Horor-punk/metaloví WEDNESDAY 13 v po dvou letech v Praze!

9. Červen 2017 14:33 |
Wednesday 13 (USA) + support 5. 11. - Praha, Rock Café   Horror-punk/metaloví Wednesday 13 se po dvou letech vracejí opět do Prahy. Joseph Poole a spol přivezou v listopadu do Rock Café zbrusu novou desku Condolences (2017). Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejních sítích. Nejlevnější vstupenky jsou na webu pořadatele www.obscure.cz.  
... Zobrazit celý článek

Festival SLUNOVRAT sobota 24. 6. Kralupy nad Vltavou

7. Červen 2017 12:37 |
Další ročník festivalu SLUNOVRAT se blíží! Kdy?  V sobotu 24. 6. od 14 hodin! Kde? Na kopci! https://mapy.cz/s/1DKrP Macalák - u bunkru   Na 9. ročníku festivalu SLUNOVRAT zahrají: 
... Zobrazit celý článek