Je libo ochutnávku z chystaného alba Data-Live?

|
Je libo ochutnávku z chystaného alba Data-Live?

Na podzim roku 2011 vyjde debutové album pražského projektu DATA-LIVE. Předchází mu singl 2D EP, které kapela dala zveřejnila na svém webu letos v březnu. Skladba Defense, která 2D EP otevírá, se objeví i na připravovaném albu s pracovním názvem Binary Divination, a protože 2D EP zůstalo dobře "utajené", nabízí ho teď label Starcastic k volnému stažení jako ochutnávku podzimního releasu.

DOWNLOAD DATA-LIVE - 2D EP

Data-live je společný projekt Stanislava Abraháma a Michala Š̌eby. Počátky jejich spolupráce sahají do roku 1997, kdy se potkali v pražské skupině Funtasy Milk, která patřila díky osobitému podání funky, reggae, hip hopu a dnb k tomu nejprogresivnějšímu na tehdejší klubové scéně. Po rozpadu skupiny v roce 2003 navázali jako DATA-LIVE na svou předešlou tvorbu hledáním nových možností práce se zvukem pomocí elektronických nástrojů. Jejich primárním cílem byla od začátku koncertní vystoupení, vetknutá i do názvu projektu. Potřeba akcentovat aspekt živého hraní elektronické hudby měla v té době své opodstatnění - dostupnost a ovladatelnost tehdejších technologií zdaleka nedosahovala dnešních možností, a proto se schopnost hrát elektroniku v reálném čase považovala za přidanou hodnotu. Cesta DATA-LIVE k debutovému albu vedla od dozvuků rave spletitými cestami vývoje a dostupnosti hudební elektroniky a zvukových technologií a hledáním ideálních pracovních postupů. Že bylo jejich hledání úspěšné, dokazuje nejen deska Binary Divination, která vyjde na podzim, ale hlavně koncerty, na nichž už skladby z debutu znějí.

Další žurnál

Brutal Assault 2018 - GOJIRA, TESTAMENT, SUICIDAL TENDENCIES, GRAVEYARD A DALŠÍ

18. Leden 2018 10:57 |
S velkou radostí ohlašujeme největší update soupisky napříč všemi žánry. Po dvou letech se na BA vrací francouzský válec  GOJIRA, “velrybí” death metal, unikátní svým zvukem i postupy, kapela, která si jednoznačně zjedná pořádek pod pódiem.
... Zobrazit celý článek

Master's Hammer chystají novou desku

16. Leden 2018 14:49 |
Český black metalový kult Master's Hammer chystá novou desku, která vyjde letos desátého února. Poslechněte si ukázku - Fascinator.
... Zobrazit celý článek

A Perfect Circle vydávají novou skladbu

2. Leden 2018 11:57 |
Poslechněte si novou skladbu amerických A Perfect Circle - Disillusioned. 10" vinyl THE DOOMED/DISILLUSIONED si můžete předobjednat zde: https://store.aperfectcircle.com/products/the-doomed-disillusioned-10-vinyl
... Zobrazit celý článek

VENOM INC (UK), SUFFOCATION (USA), NERVOSA (BRA), AETERNAM (CAN)

18. Prosinec 2017 14:49 |
VENOM INC (UK), SUFFOCATION (USA), NERVOSA (BRA), AETERNAM (CAN) 28. 3. 2017 - Košice, Collosseum 29. 3. 2017 - Praha, Futurum   Čtyři kapely a čtyři různé pohledy na metalový extrém! V březnu se v košickém Collosseu a pražském Futuru zastaví Blood Stained Earth Tour 2018 ve složení Venom Inc., Suffocation, Nervosa, Aeternam.
... Zobrazit celý článek

Křest EP Circus Problem

14. Prosinec 2017 08:08 |
Koncert kapely Circus Problem se nezadržitelně blíží. Museli jsme tu Prahu ještě jednou dát :-). Chybíte nám a my víme, že je třeba na Vánoce dodat tu správnou energii... než zase padneme do víru vanilkových rohlíčků a bramborových salátů.
... Zobrazit celý článek