Je libo ochutnávku z chystaného alba Data-Live?

|
Je libo ochutnávku z chystaného alba Data-Live?

Na podzim roku 2011 vyjde debutové album pražského projektu DATA-LIVE. Předchází mu singl 2D EP, které kapela dala zveřejnila na svém webu letos v březnu. Skladba Defense, která 2D EP otevírá, se objeví i na připravovaném albu s pracovním názvem Binary Divination, a protože 2D EP zůstalo dobře "utajené", nabízí ho teď label Starcastic k volnému stažení jako ochutnávku podzimního releasu.

DOWNLOAD DATA-LIVE - 2D EP

Data-live je společný projekt Stanislava Abraháma a Michala Š̌eby. Počátky jejich spolupráce sahají do roku 1997, kdy se potkali v pražské skupině Funtasy Milk, která patřila díky osobitému podání funky, reggae, hip hopu a dnb k tomu nejprogresivnějšímu na tehdejší klubové scéně. Po rozpadu skupiny v roce 2003 navázali jako DATA-LIVE na svou předešlou tvorbu hledáním nových možností práce se zvukem pomocí elektronických nástrojů. Jejich primárním cílem byla od začátku koncertní vystoupení, vetknutá i do názvu projektu. Potřeba akcentovat aspekt živého hraní elektronické hudby měla v té době své opodstatnění - dostupnost a ovladatelnost tehdejších technologií zdaleka nedosahovala dnešních možností, a proto se schopnost hrát elektroniku v reálném čase považovala za přidanou hodnotu. Cesta DATA-LIVE k debutovému albu vedla od dozvuků rave spletitými cestami vývoje a dostupnosti hudební elektroniky a zvukových technologií a hledáním ideálních pracovních postupů. Že bylo jejich hledání úspěšné, dokazuje nejen deska Binary Divination, která vyjde na podzim, ale hlavně koncerty, na nichž už skladby z debutu znějí.

Další žurnál

Clawfinger vydávají nový single

17. Srpen 2017 11:50 |
Švédští Clawfinger se po letech vrátili na pódia a navíc vydávají nový singl - Save Our Souls. Zde si ho můžete koupit.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - Brutal Assault hlásí poprvé v historii vyprodáno!

6. Srpen 2017 18:23 |
Brutal Assault, 9. - 12. srpna 2017, Pevnost Josefov - Jaroměř Hudební festival Brutal Assault hlásí poprvé ve své historii vyprodáno! Jeden z největších metalových festivalů v Evropě letos naplnil kapacitu josefovské pevnosti. Na celkem pěti pódiích se vystřídá více než 110 interpretů.
... Zobrazit celý článek

One Tail, One Head chystají novou nahrávku

3. Srpen 2017 10:18 |
Norští One Tail, One Head chystají dlouho očekávanou debutovou dlouhohrající desku. Ta by měla vyjít 24. srpna u Terratur Possessions, tedy v termínu festivalu Beyond the Gates v Bergenu. Nyní si můžete poslechnout skladbu Firebirds, která vychází na maxisinglu (který obsahuje i bonusovou Prowess, která na albu nebude).  
... Zobrazit celý článek

Primus chystají novou desku

3. Srpen 2017 09:21 |
Kalifornští Primus chystají novou desku, The Desaturating Seven, která by měla vyjít 29. září. Poslechněte si ukázku z připravovaného materiálu - Seven.
... Zobrazit celý článek